Najlepsza dekoracja mieszkań – garść praktycznych porad

Zaznaczam od razu, poniższy artykuł został nakreślony przez mężczyznę i dla mężczyzny. W oczach pań wyglądać zapewne będzie na zbyt banalny, dla specjalistę od domów nawet prymitywny. Ja mimo to pragnę ułatwić mężczyźnie, który jest odpowiedzialny za dekorowanie mieszkania na własną rękę, trudny temat, jakim jest wystrój wnętrz.

Stylowe wnętrze

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy od ogólnej koncepcji. Zdaje sobie sprawę, że zapewne nie umiesz odróżnić, jak ja, dużej liczby kolorów. Korzystniej będzie wyodrębnić po prostu barwy gorące-zimne. To kluczowe w sytuacji, gdy nakreślamy koncepcję naszego domu. Projekty wnętrz mogą być mocno użyteczne, minimalistyczne. Taki wystrój (żyrandol czarny z kryształkami) daje poczucie nowoczesności i sterylności. W celu uzyskania takiego rezultatu, używa się chłodnych barw – beżu, rtęci, żelaza. Meble muszą być surowe, mocne, a jednocześnie silnie funkcjonalne. Minimalne zapełnienie pokoju ma uczynić go bardziej maksymalnie przestronnym. Z surowców na meble zaleca się szkło i stal. Mieszkania tą manierą urządzone mogą niestety części osób wydawać się mało przytulne.

No ale jest alternatywa. Design pokoju można zaprojektować, malując głównie barwami letnimi, czyli czerwienią, pomarańczem i zielenią, w tym bez wątpienia pomoże architekt wnętrz. Zakątkiem, który bez wątpienia musi być najbardziej przytulnym w domu, jest sypialnia. Na drugim miejscu można postawić łazienkę, jako pomieszczenie intymne. Popularne są aranżacje łazienek w stylu minimalistycznym, lecz nie polecam tego rozwiązania. Nie omieszkaj pamiętać za to o kluczowej materii w wystroju łazienek – muszą być odpowiednio oświetlone i przestronne, aby w nocy nie wpadać na pralkę czy kabinę prysznicową.

Projektując kuchnie, pomyśl nad popularnym obecnie konceptem złączenia jej z pokojem gościnnym. Aneks kuchenny całości pomieszczenia odgradza się wygodnym barkiem. Wadą mogą być aromaty kuchenne, które potrafią drażnić wrażliwe nosy.

Kliknij śmiało ten link i użyj źródła (https://plytki-lazienki.pl/p/71/58763/besco-duo-slide-ii-drzwi-nawannowe-150x150cm-dds-ii-150-parawany-nawannowe-prysznic.html), żeby poznać więcej informacji na prezentowany w tym miejscu temat – one też Cię zaciekawią.

W takiej sytuacji musisz zainwestować w porządny okap i wiatrak.

To już tyle porad. Oby po lekturze aranżacje wnętrz stały się choć trochę prostszym dla ciebie tematem.