Szybka budowa domu czyli jak wszystko zaplanować, żeby prace szły szybko i bez dużych poślizgów

Budowa i wykończenie domu to długi i kosztowny proces. Rzadko komu udaje się wybudować i urządzić kompleksowo dom w czasie jednego roku – najczęściej zajmuje to co najmniej dwa, a są i tacy, którzy i dziesięć lat starają się doprowadzić wszystko do końca.

klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Stawianie domu zaczyna się najczęściej od przygotowania i wylania fundamentów. Jeżeli są one gotowe, to nadejdzie czas na stropy i ściany. W związku z tym że po wszystkich etapach będzie niezbędne odczekanie jakiegoś czasu, zależnie od użytej technologii, to niestety niewiele się tu da prace przyspieszyć. Wręcz przeważnie wszystko idzie w drugą stronę, bo starczy kilka dni brzydkiej pogody czy kłopoty z ekipą budującą, żeby pojawił się poślizg w pracach.

Ostatnim etapem budowy budynku jest położenie dachu, i jeżeli to zostanie zrobione, to nadejdzie czas na zamontowanie instalacji elektrycznych i wodnych i wykończenie pomieszczeń. Wielu ludzi twierdzi, że budynek powinien przynajmniej rok stać bez okien, aby właściwie dopasował się do gruntu i odpowiednio osiadł, a w tym czasie można zająć się innymi rzeczami, takimi jak postawienie ogrodzenia czy przygotowanie podjazdu. Po ukończonych pracach na budowie powinno się zrobić dookoła dokładne sprzątanie, zorganizować sprzedaż rusztowania, szalunków i innych rzrusztowania – strona internetowa -potrzebne już nie będą, bo znacznie łatwiej wtedy będzie zająć się innymi pracami.

rusztowanie przed budynkiem

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com
Równolegle z urządzeniem wnętrza można zaplanować pozostałe prace, przykładowo takie jak bramę wjazdową i ogrodzenie.

Zgromadziliśmy w tym miejscu istotne informacje, więc jeśli masz chęć dowiedzieć się czegoś jeszcze obejrzyj więcej tu naszych stron.

Najczęściej spotykanym typem ogrodzeń jest pleciona siatka z metalu, pokryta plastikiem albo malowana. Dużym zainteresowaniem cieszą się również panele z siatki zgrzewanej (kliknij ten link), są one sztywniejsze, łatwiejsze w zamontowaniu i, jak twierdzi wielu ludzi, ładniej się prezentują od zwykłej siatki. W przypadku zakupu paneli istotne jest precyzyjne zmierzenie ogrodzenia, ponieważ kupuje się je na wymiar – jakiś błąd może spowodować sporo dodatkowej pracy i niepotrzebnego zamieszania, dlatego też należy wszystko precyzyjnie przeliczyć przed złożeniem zamówienia.