Atrakcyjne używanie profili led – sprawdź, gdzie się to przyda

Istotnym aspektem przy doborze źródła światła jest bezpieczeństwo. Światło LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Kluczową zaletą światła LED jest jego energooszczędny i ekologiczny charakter. LED w odróżnieniu do żarówek standardowych nie mieszczą rtęci, ponadto, dzięki nim zdołamy w dużym stopniu obniżyć rachunki za zużycie energii elektrycznej. Dużą wartością światła LED jest szeroki wybór kolorów światła. Nie ma potrzeby używania dodatkowych filtrów, aby zdobyć wyselekcjonowaną barwę. Odcień świecenia jest zależny od surowca, z jakiego wykonany jest półprzewodnik. Dlatego że światło przekazywane poprzez diodę LED posiada niezwykle mały zasięg promieniowania, jego barwa jest niezwykle nasycona.

led

Autor: Paolo Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Profile – dalej – do taśm LED wykorzystywane są do komponowania porządnego liniowego oświetlenia, wykorzystującego taśmy LED jako źródło oświetlenia. Zróżnicowanie profili, oraz osłonek, ich form i rozmiarów, oraz fragmentów montażowych, gwarantuje kształtowanie porządnych układów oświetleniowych o przeróżnej funkcjonalności. Do produkcji profili wykorzystywane jest wysokogatunkowe aluminium, albo materiał MDF. Zgodne osłonki do profili ochraniają diody przed przenikaniem brudu, pyłu i wilgoci. Mleczne osłonki rozpraszają blask, tworząc rezultat rozproszonego liniowego światła, zaś osłonki skupiające, w zestawieniu z dobranym profilem, umożliwiają dostosowanie kąta świecenia do potrzeb oświetleniowych.

Profile aluminiowe LED to idealne rozstrzygnięcie w czasie komponowania oświetlenia LED, albo aranżacji świetlnych z wykorzystaniem taśm LED, bądź podzespołów LED. Profil aluminiowy wykorzystuje się jako wykończenie i nadanie dodatkowej estetyki instalacji oświetleniowej, do podniesienia stopnia zabezpieczenia zamontowanej w nim taśmy LED, oraz do celowego odprowadzania ciepła emitowanego przez taśmy. Odprowadzanie ciepła jest najistotniejszą kwestią przy montażu profili, ze względu na niebezpieczeństwo pożarowe. Istnieje szeroki wachlarz profili. Profile led nawierzchniowe, profile wpustowe, profile aluminiowe do drzwi szklanych szczelne, kątowe, do szkła, również profile schodowe i sufitowe.