Które istotne dla przyszłego lokatora elementy powinny zawierać projekty domów nowoczesnych?

Czasem w naszym bytowaniu nadchodzi taki okres, gdy pragniemy rozpocząć nowy okres. Inna posada, nowe środowisko, nowe wszyściutko. Tak, do takiego potrzebujesz pieniędzy, lecz co jeśli to nie one stanowią kłopot, a jest nim po prostu np. niechęć do aktualnego miejsca osiedlenia się?
Dobrze jest wtedy zadumać się nad nową lokalizacją, odnaleźć biuro projektowe, jakie posiada do zaproponowania różne projekty domów nowoczesnych i.

.. rozpocząć nową inwestycję. A co to w ogóle jest dom nowoczesny? Oraz czy oznacza to, że będzie to dom (domy pasywne) inteligentny? Więc takie projekty domów nowoczesnych mogą, lecz nie muszą symbolizować domu inteligentnego. W kolokwialnym rozumieniu: projekt domu nowoczesnego tyczy się wizerunku i struktury posiadłości, zaś za „inteligencję domu” odpowiadają głównie zainstalowane w nim sprzęty. Z drugiej wszakże strony, niektóre z tego typu urządzeń mogą wymagać dostosowanej do nich struktury lokalu, przykładowo moglibyśmy zechcieć machinalnie uruchamianą windę dostarczającą żywność z jadalni do salonu na piętrze.
akt - mieszkania

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
Do wspomnianego rozwiązania niezbędny byłby szyb do windy, a ten powinien zostać uwzględniony już na etapie projektu nowoczesnego domu. Inne elementy, jakie winny posiadać takie projekty domów nowoczesnych, to odpowiednia liczba ścian nośnych oraz maksymalnie zwiększone wykorzystanie przestrzeni tak, żeby podnieść funkcjonalność domu. Interesującym przykładem takiego myślenia jest usytuowanie pralni pod schodami (zobacz strona www).

Takie rozwiązanie także mogą posiadać już projekty domów nowoczesnych. W takim wypadku projekt musi posiadać odpowiednio zaprojektowaną wentylację w domu. Wtedy takowy projekt byłby najlepszy.