Jeżeli jesteś rolnikiem masz prawo ubiegać się o przyznanie dotacji

Polska jako, że jest członkiem UE od 2004 roku jest zobowiązana do przestrzegania prawa europejskiego. Oznacza to, iż jeżeli pragniemy sprzedawać własny towar na terenie całej Europy musimy mieć odpowiednie akredytacje wydawane przez mające prawo do ich wydawania państwowe instytuty.

Co może znaczyć to dla rolnika?

Przede wszystkim obowiązki prawne obowiązujące rolników zawarte są w ustawie o ochronie odmian roślin, która posiada moc prawną od 2003 roku.

Zaczekaj minutę! Zaciekawił Cię post? Masz ochotę na następne istotne informacje (https://www.centrumwygody.pl/ceny)? To miłe. Wejdź w poniższy link i przeloguj się do witryny z newsami na ten temat.

Najbardziej istotnym zapisem jest to, że każdy, kto wprowadza do sprzedaży swoje plony, jest zobowiązany prawnie znać wszystkie odmiany roślin, które oferuje w sprzedaży. Czyli nie mamy prawa zwyczajnie pojechać na rynek, żeby następnie sprzedawać pietruszkę, musimy znać uprzednio ich odmianę. Kolejną istotną informacją, którą podaje ustawa jest ochrona odmian roślin.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, koniecznie zobacz ponadto ten odnośnik! To świetna oferta i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

W ustępie wyjaśniającym kim jest hodowca, dostajemy przesłankę, że może on otrzymać monopol na hodowanie określonej odmiany oraz zarobkowego jej użytkowania. Idąc dalej, za granicę naszego państwa, rolnik-hodowca ma prawo starać się o patent europejski, który przyzna jego odmianie ochronę prawną na terenie całej UE. Jeżeli jesteś debiutującym rolnikiem z predyspozycjami na hodowcę własnej odmiany, posiadasz duże szanse aby otrzymać dotacje unijne na innowacje. Szczególnie gdy prowadziłeś już wstępne badania i masz uprawnienia do tworzenia nowych odmian.

Basen odnowiony farbą Moore’s Swimming Pool Paint 042

Autor: B.M. Polska Sp. z o.o.
Z drugiej strony inni rolnicy mogą nie być Ci życzliwi, z tego powodu musisz liczyć się z mnogimi kłopotami z sąsiadami. Kiedy dostaniesz pieniądze z dotacji będziesz odwiedzany przez urzędników, którzy są zobowiązani nadzorować twe prace nad hodowlą, co będzie utrudnieniem właśnie dla sąsiednich rolników.

Lecz ocertyfikowane plony możesz sprzedać większym sklepom typu Biedronka czy Auchan i sprzedawać za granicę.
Jeśli chcesz sprzedawać swoje płody rolne na obszarze całej UE jesteś zobowiązany posiadać odpowiednie akredytacje. Szczęśliwie masz prawo ubiegać się o pomoc finansową, jeśli oczywiście twój koncept jest innowacyjny.