Jakie mamy najpopularniejsze rodzaje poddaszy? Jak są one wykorzystywane na co dzień?

Budowa swojego domu wiąże się z podjęciem sporej ilości decyzji, jakie odbiją się na późniejszym komforcie użytkowani takiego budynku. Jedną z decyzji jest zastanowienie się nad typem poddasza.

zbliżenie - dom

Autor: ​ Diego Adan Rios
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są najpopularniejsze wybory?
Wiele osób decyduje się na projekt, w jakim jest poddasze (Firma budowlana Olszewscyużytkowe. W takim wypadku jest do dyspozycji o pełnych wymiarach parter domu, z kolei góra ma dość dużą ilość skosów, z tego względu wymaga specjalnego zagospodarowania.

Gdy będziesz zdania, że umieszczone w tym tekście informacje są warte uwagi, sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie. Znajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Projekty tego rodzaju miejsc mają wiele ciekawych możliwości, gdy chodzi o Wystrój, natomiast nie da się ukryć, iż wygoda piętra ze skosami jest gorsza niż parteru. Dlatego też w tego typu budynkach najczęściej to dolna część jest taką intensywniej użytkowaną częścią dzienną domu, a poddasze idealne jest do zagospodarowania tak zwanej strefy nocnej, w jakiej możemy zaaranżować ładną sypialnię. Wtedy skosy nie okażą się zbyt dużym problemem.

Warszawa

Autor: Wawel Service
Z kolei, innym typem projektów są budynki parterowe, gdzie poddasze jest nieużytkowe. Takie budynki z reguły zajmują większą ilość miejsca na działce, szczególnie jeżeli chcemy posiadać większy metraż. Z pewnością są dosyć wygodne, szczególnie dla osób starszych, jak również niepełnosprawnych, ponieważcała powierzchnia może znajdować się na jednym poziomie i być łatwo dostępna.

W takiej sytuacji poddasze pełni najczęściej funkcję strychu, na jaki nie chodzi się zbyt często. Jak widać, różnica w obydwu projektach jest bardzo duża, a wybór wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. W końcu podejmujemy decyzję niemal do końca życia.