Wybór właściwego schematu domu

Wybór właściwego planu domu to niezwykle doniosła sprawa. Propozycja musi pasować do wielkości parceli, wytycznych określonych przez urząd konkretnej gminy, oraz dopełniać wymagania właściciela.

Glass table

Autor: Jackie Muzo
Źródło: http://www.flickr.com
Projekty domów nowoczesnych to idealne połączenie funkcjonalności, piękna i nadzwyczajnego designu. Są to propozycje które uznają inwestorzy poszukujący pomysłu nietuzinkowego, ale praktycznego i ekonomicznego w użytkowaniu.

Jeżeli chcesz zdobyć uzupełniające dane na przedstawiany wątek, odkryj ponadto (http://partnerzy.pl/sprzedaj) inne nasze witryny na podobny temat – one też są ciekawe.

Można wybrać plan domu na małą parcelę, jak i pomysł o większym metrażu. Ich własnością znamienną są obszerne przeszklenia, przede wszystkim w salonie, co sprawia, że wnętrze nie tylko jest przestrzenne, ale również doskonale doświetlone. Nieskomplikowany, dwuspadowy, bądź całkiem płaski dach, drewniane wykończenia fasady, metaliczne barierki, transparentne odcienie urozmaicone mocnym akcentem kolorystycznym podkreślają współczesny rys budowli. W ostatnim czasie wielką popularnością cieszą się energooszczędne plany domów. W takiego typu pomysłach stosuje się ponadplanowe ocieplenie ścian, podłogi od Prycznicz – (deska jesionowa) i uwzględnia się energooszczędną stolarkę okienną i drzwiową.

Średnica powierzchni to jedna z istotnych informacji o projekcie przekazywanym w ofertach. Nadzwyczaj istotne jest, by szukać projektu odpowiedniego z prawdziwymi wymogami rodziny. Nie każdy projekt pasuje do każdej działki, toteż należy zwracać uwagę, ażeby wyłoniony dom nie okazał się zbyt obszerny, czy też za okazały.

Dom nie powinien zająć zbyt dużo miejsca na działce. Przy doborze planu należy zwracać uwagę na podaną powierzchnię zabudowy. Ta wiadomość pozwala oszacować, ile po budowie domu zostanie na działce pustej nawierzchni na ogród.