Urządzamy mieszkanie. Kilka złotych rad

Najważniejsze to urządzić mieszkanie tak, jak nam to pasuje. Najważniejsze to mieć mieszkanie z charakterem. Co to znaczy? Rzecz jasna, dla każdej osoby to coś odmiennego, lecz najważniejszy jest własny pomysł, własna twórcza inwencja, to tak naprawdę klucz do własnego, oryginalnego stylu.

Taka prawda, że, w mieszkaniu urządzonym przez nas samych będziemy czuć się najlepiej. Ze swojej strony powinniśmy jedynie zaproponować parę rozwiązań, jakie możesz zastosować we własnym mieszkaniu.

Pamiętaj, lampy rządzą. Ale takie zjawiskowe w stylu art deco. Wnoszą one niezwykły klimat do

Wystrój pokoju

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

każdego pomieszczenia. Odpowiednio skomponowane lampy będą nie tylko dodatkiem, nie wzbogaceniem wnętrza, staną się one centralnym punktem, centrum twojego mieszkaniowego świata. Perfekcyjnym tego wzbogaceniem będą świeczki umiejscowione w świecznikach (więcej o świeczkach i świecznikach mieści się tutaj: ozdobny świecznik). W ogóle świeczki i świeczniki (polecane świeczki i świeczniki), nawet bez obecności lamp wprowadzą coś niezwykłego i niepowtarzalnego do każdego wnętrza. Jeśli możesz to w ogóle zrezygnuj z górnego światła, które często niweczy cały klimat. Jeśli lubisz nastrój to świeczki i lampy będą do tego najlepsze.

Pamiętaj, żeby nie pozostawić gołych ścian. Nic tak nie dodaje charakteru jak interesujące obrazy. W zależności od tego, co preferujesz, czy wolisz klasykę, czyli dzieła wybitnych mistrzów, czy jednak preferujesz bardziej coś w stylu nowoczesnym, powinieneś powiesić kilka obrazów.

W każdym mieszkaniu odnajdują się także kwiatki. Tak (tylko tutaj – http://www.akm.net.pl/), tak, lekceważona przez wielu roślinność istotnie wzbogaca każde wnętrze, dodaje klimatu, pobudza mieszkanie. Nie kupuj od razu kilkunastu kwiatów, żeby podkreślić jak lubisz mieć je w domu, bardziej ma znaczenie właściwa kompozycja i rozłożenie ich tam, gdzie najlepiej będą pasować.

Pięknym motywem będą też proste półki z książkami. Zawsze prezentują się schludnie, z jednej strony porządkują wnętrze, z innej wnoszą ożywienie do wnętrza. Nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, lecz pokój z książkami jest o wiele ładniejszy niż pokój bez nich. Może jest to fascynacja osoby, która kocha książki i nie wyobraża sobie bez nich życia, może i tak, ale wielu projektantów zgadza się z tą opinią i poleca tego typu właśnie rozwiązania.

Starajmy się zastosować do tego typu wskazówek. Są one tylko wprowadzeniem, istnieje wiele innych interesujących rozwiązań, jakie można zastosować w swoim mieszkaniu. Pamiętajmy jednak, iż niekiedy wystarczy naprawdę niewiele, by w naszym domu zrobiło się niezwykle klimatycznie i przytulnie.