Na co zwrócić uwagę nabywając nowiuteńkie mieszkanko?

Przystępując do wyszukiwania wymarzonego mieszkanka nie zapomnij, iż przyjrzeć trzeba się nie wyłącznie położeniu oraz standardowi mieszkania, ale także deweloperowi, od jakiego mieszkanie to pragniesz kupić.
Skontroluj jak długo jednostka istnieje na rynku, jakiego rodzaju jest jej prawna forma, ile projektów zrealizowała jak też jakie sądy o niej krążą.

dom - stykówka

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej gdy deweloper uskutecznił już parę – kilkanaście projektów a także jest giełdową spółką. Walorem spółek giełdowych jest ich transparentność. Spokojnie możesz też zaufać deweloperowi, mającemu status spółki akcyjnej albo spółki z o.o. Wystrzegaj się natomiast osób fizycznych jak też spółek komandytowych oraz cywilnych. Zwróć również uwagę na formę prawną gruntu. Możliwości są 2: bądź grunt jest majątkiem dewelopera, albo deweloper (nasz odsyłacz) jest jedynie wieczystym użytkownikiem. Bardziej korzystna dla ciebie jako klienta jest pierwsza opcja. Jeżeli deweloper będzie użytkownikiem wieczystym gruntu, kupując apartament musisz się liczyć z możliwością ponadplanowych kosztów. Sprawdź w necie Warzymice mieszkania o ile właśnie te Cię interesują.
Nowa szlifierka kątowa

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch.pl

Fundamentalną wiadomością którą musisz uzyskać od dewelopera jest także termin oddania budynku do użytkowania. Najlepiej jak też najpewniej będzie wówczas, gdy mieszkanie jest już oddane do użycia czy prace są na tyle zaawansowane, iż potrwają jeszcze parę miesięcy. Im dłuższy czas oczekiwania na dokończenie inwestycji, tym ogromniejsze ponosisz ryzyko. Sprawdź osiedle Sympatycze, przespaceruj się po okolicy.

Pamiętaj, iż pierwsze wrażenie jest częstokroć trafne. Rozpatrz opinie o dzielnicy, w jakiej chcesz zamieszkać, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa oraz osiągalnej infrastruktury.