Kilka słów odnośnie modeli żarówek i opraw LED

Istnieją modele żarówek, które w chwili obecnej są w stanie wręcz zdziałać cuda i – choć może wydawać się to nieco niemożliwe – pomóc zaoszczędzić koszta za prąd, a także istnieje możliwość stosowania ich bez obaw o jakiekolwiek przykre konsekwencje.

pokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Niektóre modele są stosowane w pomieszczeniach, w których panują niecodzienne warunki, natomiast światło to niezbędny element każdej pracy. Wtedy warto pomyśleć o lampach (kliknij i sprawdź), które sprawdzą się najlepiej.
funkcjonalność

Autor: vladimix
Źródło: http://www.flickr.com
klimatyzacja

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Jedna z nich to tak zwana oprawa hermetyczna LED, znajdująca swoje zastosowanie przede wszystkim w halach przemysłowych i produkcyjnych. W szczególności są one przystosowane do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych i lokalizacjach, gdzie wilgotność przekracza normy, natomiast zapylenie sięga wręcz zenitu. Wówczas oprawy te sprawdzą się najlepiej, bowiem rzucają światło (Dystrybutor okien we Wrocławiu – kliknij link), które przebije się przez pył, a równocześnie idealnie oświetlają budynek. Niektóre modele stosowane są między innymi na obiektach zewnętrznych, np. na wielopoziomowych parkingach oraz wiatach, gdzie niezależnie od pory dnia i nocy światło jest nader potrzebne. Dodatkowo, spotkać je można choćby na tarasach oraz balkonach, ogółem – ww zadaszonych miejscach. Jak sama ich nazwa wskazuje – hermetyczne oprawy nie przepuszczają wody, ani nie dopuszczają do żarówek gazów, co może stanowić zagrożenie.
W podobnych miejscach świetnie sprawdzi się też żarówka LED 7W, zapewniająca światło najlepszej jakości.

Ponadto, umożliwia ona zmniejszenie rachunków za pobór prądu oraz – co ważniejsze – daje światło o dużym natężeniu. Warto też dodać, że model ten nie męczy oczu, dlatego też przy ich świetle można pracować lub czytać. Posłużyć mogą również przez dłuższy czas.