Czy trzeba ogradzać teren w czasie budowy? Czemu to tak ważne?

Niektórzy o tym zapominają lub wprost to bagatelizują, a przecież jest to niesamowicie istotne. O jakiej rzeczy mowa? O ogrodzeniu budowy, dzięki któremu mamy pewność, że nic z naszej posesji nie zginie.

Wiadomo, że nigdy nie ma stuprocentowej pewności, lecz z pewnością zmniejsza to prawdopodobieństwa utracenia cennych rzeczy, a ponadto odstrasza każdego złodzieja, jaki jest zainteresowany naszymi rzeczami.
Mata wejściowa, wycieraczki systemowe Logomat

Źródło: http://www.logomat.com.pl
Ogrodzenia budowlane pełnią jednak szereg dodatkowych funkcji, gdyż właściwie nie chodzi tylko o ochronę naszego mienia. To także gwarancja, że nikt niepowołany nie trafi na przykład przypadkiem na nasz teren. To dlatego ważne, bo jeżeli ktoś tam się pojawi oraz coś mu się stanie, na przykład podczas wiatru coś go zrani, to możemy mieć przez to spore kłopoty.
Rzecz jasna, gdy postawimy znak, że wstęp wzbroniony i miejsce budowy, to żaden sąd nie powinien mieć o to pretensji. Przecież ostrzegaliśmy.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w naszym poście? Odczuwasz jednak braki? W takim razie namawiamy do następnej witryny – naciśnij tu wodomierze wielostrumieniowe i wejdź tam.

Jednakże jak pokazuje praktyka może być inaczej i miały miejsce już tego typu sytuacje w przeszłości, że nawet kiedy taka osoba nie była skazana na karę więzienia czy karę pieniężną, to musiała chodzić po sądach.

płyty meblowe

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba żadna osoba tego nie chce, dlatego dla świętego spokoju po prostu ogródźmy teren, aby nikt przypadkiem tam się nie zapuszczał. Nie muszą być to ogrodzenia pełne, po prostu coś co od razu wskazuje na to, że przez dany teren nie można przechodzić. Często wystarcza zwykłą siatka.

To bardzo ważne, każdy w związku z tym kto wykonuje prace budowlane (Heliodon – firmy budowlane kraków) dobrze, by zabezpieczył swój teren, aby nie mieć niepotrzebnych kłopotów oraz nieporozumień. Lepiej o to zadbać.