Jak upiększyć okno w kuchni?

Dekorację okienka w kuchni warto przede wszystkim dopasować do jego wielkości i tego, w jaki sposób okienny otwór jest umiejscowiony. Okna, jakie górują nad kuchennymi blatami uwielbiają krótkie zasłonki upięte po bokach.

okna

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, w jakim stylu urządzona będzie kuchnia, materiał może być mięsisty oraz ciężki (kuchnie kolonialne) albo zwiewny i lekki (kuchnie prowansalskie). Jeżeli chcesz dodatkowo urozmaicić okna, załóż na okno uroczy lambrekin. Jest to krótki, przeważnie równy pas materiału, bardzo często marszczony, zasłaniający górną część okna. Tego rodzaju upięcie sprawia, że kuchnia staje się bardziej nastrojowa, jednakże światło dzienne nie jest przytłumione. Osoby, które lubią niebanalne akcenty, mogą z sukcesem tworzyć na parapecie okna sezonowe dekoracje. Wiosną cudownie zaprezentuje się na parapecie wielkanocny stroik, w lecie bukiet polnych kwiatów, jesienią pęk kolorowych liści, zaś zimą girlanda z ostrokrzewu.

branża budowlana

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchennych pomieszczeniach, w jakich pod oknem nie gości ciąg szafek, można szaleć z firanami do woli. Długie do posadzki, powłóczyste tkaniny sprawdzą się zwłaszcza w apartamentach ulokowanych na parterze – dzięki temu rozwiązaniu zdobędziesz o wiele więcej intymności. Projektanci upinają firanki a także zasłony w przeróżny sposób. Zasadniczo pomagają im w tym modne akcesoria, takie jak na przykład podwiązki z materiału, gustowne chwosty czy też upinacze z drewna.

Firanki jak też zasłony możesz nieściśle marszczyć, upinać materiał kaskadowo czy po prostu przewiesić jego jedną stronę luźno przez karnisz.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, to odsyłam do tego serwisu (http://www.procleaner.pl/biura/), gdyż odnajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zainteresują.

Pamiętaj jednak, że fantazyjne upięcia są zarezerwowane jedynie dla obszernych kuchni.