Mieszkania w stanie deweloperskim- z czym się wiążą?

W mijających latach w naszym kraju powstaje coraz więcej nowym mieszkań i nieruchomości. Przyczyn tej tendencji doszukiwać można się w kliku warunkach. Do najważniejszych należą: stateczna sytuacja na rynku deweloperskim, przyjazna polityka rządzących oraz wzrost średniej pensji Polaków.

Na sytuację pozytywnie wpływają także programy takie jak Mieszkania Dla Młodych.
Nowe mieszkania na sprzedaż zwykle są w stanie deweloperskim. Zwrot ten jest jednak niezwykle często różnie odbierany. Co de facto oznacza? Sprzedawcy nieruchomości coraz częściej odchodzą od niego, ponieważ kojarzy się on z niskim jakością. Standard wykończenia, czyli inaczej mówiąc wykonastwo mieszkań jest sprawą nieco wątpliwą. Nie określają go bowiem żadne zasady. Dla wybranego nieruchomości wiązać się ono może z luksusowym standardem, które budują na przykład drewniane profile okienne oraz kamienne parapety, dla innego zaś to samo wyrażenie definiuje dużo prostsze wykończenie. Zazwyczaj ma to odbicie w kosztach.
Typowe rozwiązania spotykane w stanie deweloperskim to: wylewka betonowa lub cementowa, okna PCV (wypróbuj w promocji przemiał pvc: strona internetowa), parapety z konglematu lub PCV, drzwi antywłamaniowe, tynk gipsowy niepomalowany. W lokalach luksusowych królują standardy ekologiczne wespół z najwyżej klasy materiałami oraz precyzyjnym wykończeniem.

Bardzo popularne w trendach są nieruchomości uzupełnione o poszerzoną ofertę. Można w jej ramach dobrać za specjalną opłatą drzwi, podłogi czy ceramikę łazienkową. Chociaż zwiększa to koszty, to daje możliwość, aby nie myśleć o wykończenie. Niektórzy ceni jednak lokale w stanie surowym.
mieszkanie - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Przy kupnie lokalu w stanie surowym watro ostrożnie czytać także umowę, która traktuje o szczegółach stanu deweloperskiego. Powinny być one zapisane w załącznikach oraz uwzględniać takie elementy jak: rodzaj materiałów, ich klasa oraz wyposażenie. To tutaj znajdują się również zapisy czy w standardzie znajdują się np.

drzwi wewnętrznych czy białego montażu oraz elektryka, gniazdka oraz wyłączniki.
Świadomość wyżej uwzględnionych kwestii ciągle rośnie, proporcjonalnie do popularności poszukujących mieszkań. Rozwijający się rynek nieruchomości (royal – nieruchomosci koszalin) troszczy się również o standardy swoich usług.