Czy bawić się w zbieranie plastykowych nakrętek?

Plastikowe korki z flaszek po napojach i wyrobach chemicznych zbierane są w przeróżnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w resortach.
Inicjatywę zbierania korków wdrożyli w życie żakowie z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

landszaft - czas

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie paru młodych ludzi wykoncypowało charytatywną zbiórkę. Środki z akcji miały zostać poświęcone na pomoc dla znajomego. Akcja owa powiodła się, zaś idea błyskawicznie doczekała się kontynuacji. I tak nakrętkowe szaleństwo dopadło prawie cały kraj.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne wskazówki (http://www.aner.com.pl/prod/prety-ciagnione), mogą być w dużym stopniu dla Ciebie pożyteczne? Dotyczą one problematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Dzisiaj pomysłodawcy całej inicjatywy są koordynatorami przedsięwzięcia i prowadzą oficjalną stronę całej akcji. Co dzieje się z zebranymi korkami? Organizacje trudniące się zbieraniem plastykowych korków sprzedają je później do punktu skupu czy też wprost do firm zajmujących się przetwarzaniem ich. zysk ze sprzedaży plastikowych nakrętek bywa najczęściej przeznaczany na rehabilitację czy zakup na przykład elektrycznych wózków dla inwalidów. A ów kosztuje zwykle paręnaście tysięcy złotych. W skupie za jedną tonę plastikowych nakrętek możemy otrzymać do siedmiuset zł. By nazbierać na wózek , trzeba więc zebrać nawet 30 ton korków, czyli aż mniej więcej szesnasty milionów sztuk.

awarie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Choć dzięki działaniom tego typu zyskują kalecy a także środowisko – wymaga to jednakże dużego nakładu pracy, a efekty nie za każdym razem są do nich adekwatne.

Na cele charytatywne gromadzić można nie wyłącznie nakrętki, ale także stare tonery oraz zbiorniki po tuszu do drukarek albo zużyte komórki. Jednakże społecznicy upominają, aby każdorazowo sprawdzać organizatora a także zamysł zbiórki.

Jeżeli po przeczytaniu prezentowanego tekstu będziesz chciał zgłębić informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://www.ehsbiznespartner.pl/ochrona-srodowiska-bydgoszcz/) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Co jakiś okres pojawiają się bowiem wiadomości o fałszywych działaniach.