Który projekt domu wybrać?

Domek nie jest inwestycją, na którą – pomimo powszechnych sądów – stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są metody na to, by postawić od podstaw dom piękny jak też funkcjonalny, a przy tym – tani.

Metodą na to nie jest w żadnym razie oszczędność na surowcach. To podstawowa zasada, jaką muszą kierować się osoby przewidujące budowę budynku. Nabycie materiałów niskiej jakości może przełożyć się na problemy konstrukcyjne lub wykończeniowe, a miast oszczędności spowoduje niespodziewane ponadprogramowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może przynieść spore oszczędności. Architekci nierzadko akcentują, że budynek dla typowej rodziny 2+2 możemy zamknąć już na nawierzchni 100m². Ocenia się, że 1 pokój mniej w planie to ekonomizacja na poziomie wręcz 30 tys. zł. Jeżeli zatem nie ma potrzeby powiększania budynku oraz tworzenia ponadplanowych pokoi – lepiej ich nie brać w rachubę w swych planach.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (https://rolety123.pl/zaluzje-aluminiowe-warszawa/) opisującym pokrewne treści. Są tak samo emocjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego zagadnienia.

Wykorzystywane będą sporadycznie, natomiast przełożą się na znacznie większe koszty budowy domku.

Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów opierać powinny się na uniwersalnie uznawanym podziale. To głównie wyraźne wyodrębnienie zony dziennej (pokój dzienny, kuchnia z wyodrębnioną jadalnią jak też sąsiednią spiżarką, umywalnia), nocnej (umywalnia lokatorów, trzy alkowy, garderoba) oraz garażu. Uwagę trzeba zwrócić na to, ażeby tzw. komunikacja domowa – korytarze – nie zdominowały pozostałych części domku.

Mają być one tylko subtelnym uzupełnieniem, nie zaś pomieszczeniami o szczególnie dużych rozmiarach. Kluczowa jest naturalnie ilość kondygnacji. Projekty domów tanich w budowie opierają się na regule, że im ich mniej, tym tańszy będzie budynek.