Który projekt domu wybrać?

Domek nie jest inwestycją, na którą – pomimo powszechnych sądów – stać tylko osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są metody na to, by postawić od podstaw dom piękny jak też funkcjonalny, a przy tym – tani.

Metodą na to nie jest w żadnym razie oszczędność na surowcach. To podstawowa zasada, jaką muszą kierować się osoby przewidujące budowę budynku. Nabycie materiałów niskiej jakości może przełożyć się na problemy konstrukcyjne lub wykończeniowe, a miast oszczędności spowoduje niespodziewane ponadprogramowe wydatki. Ale już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może przynieść spore oszczędności. Architekci nierzadko akcentują, że budynek dla typowej rodziny 2+2 możemy zamknąć już na nawierzchni 100m². Ocenia się, że 1 pokój mniej w planie to ekonomizacja na poziomie wręcz 30 tys.

Przejdź do sedna i przeczytaj na stronie (http://www.cleo-polska.pl/s-136-0-60-nowy-wciagnik-lancuchowy-%E2%80%93-napinacz-zapadkowy) na omawiany wątek na odmiennych stronach – z pewnością Cię pochłoną kompletnie. Sprawdź to teraz.

zł. Jeżeli zatem nie ma potrzeby powiększania budynku oraz tworzenia ponadplanowych pokoi – lepiej ich nie brać w rachubę w swych planach. Wykorzystywane będą sporadycznie, natomiast przełożą się na znacznie większe koszty budowy domku.

Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów opierać powinny się na uniwersalnie uznawanym podziale. To głównie wyraźne wyodrębnienie zony dziennej (pokój dzienny, kuchnia z wyodrębnioną jadalnią jak też sąsiednią spiżarką, umywalnia), nocnej (umywalnia lokatorów, trzy alkowy, garderoba) oraz garażu. Uwagę trzeba zwrócić na to, ażeby tzw. komunikacja domowa – korytarze – nie zdominowały pozostałych części domku.

Mają być one tylko subtelnym uzupełnieniem, nie zaś pomieszczeniami o szczególnie dużych rozmiarach. Kluczowa jest naturalnie ilość kondygnacji. Projekty domów tanich w budowie zawiesia wężowe opierają się na regule, że im ich mniej, tym tańszy będzie budynek.