Ranking solidnych fachowców
upał
Wprowadził: Grupa Scanmed Multimedis
Treści źródłowe: Grupa Scanmed Multimedis

Co czynić, gdy lato w Polsce staje się coraz bardziej gorące? Dowiedz się, co kupić, by się ochłodzić

W Rzeczypospolitej jest coraz więcej gorących miesięcy. Dawno temu zimy było potwornie mroźne, a lata najzwyczajniej w świecie ciepłe. Aktualnie zimy często swoją temperaturą wyglądają niczym jesień, a podczas lata jest wręcz\bardzo upalnie. Jak sobie pomóc? Co kupić? Idealnym rozwiązaniem jest klimatyzacja, która jest w stanie schłodzić nie jedynie jedno pomieszczenie, ale i cały dom.
kominek
Wprowadził: Malte Hempel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakie są zalety i wady ogrzewania kominkiem, stosowanego obecnie większości domów.

Jednym z chętnie ostatnimi czasy wybieranych sposobów na ogrzewanie, szczególnie w nowo budowanych domach, są kominki. Z powodu swoich zalet zyskały one dużą popularność, choć oczywiście, jak to z wieloma rzeczami bywa, posiadają również jakieś wady. Kominki doskonale sobie radzą z ogrzewaniem domu, ale sprawdza się to, jeśli w domu cały czas ktoś pali. Wystarczy jeden dzień bez grzania, aby wnętrze się mocno wyziębiło, a ponowne rozgrzanie będzie niestety trochę trwać. Wyjściem będzie dodatkowa instalacja centralnego ogrzewania, włączana na czas kilkudniowych wyjazdów.
kotłownie parowe
Wprowadził: Nicholas Lundgaard
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Sprzęt do ogrzewania wody

W gospodarstwach domowych używamy nieraz sprzęt, którego obsługa może nas zadziwić, przykładem tego jest sprzęt do prasowania. Mało kto z nas ma świadomość, że w urządzeniu tym użyty jest mały kocioł. Kotły parowe zazwyczaj stosowane są w zakładach przemysłowych do pracy w siłowniach parowych.
instalacja
Wprowadził: Armacell
Treści źródłowe: Armacell

Instalacje techniczne budynków, w których mieszkamy - zobacz więcej szczegółów

Kierując wzrok na jakikolwiek budynek, widzimy jego elewację kalenice , okna i drzwi, to te elementy tworzą efekt wizualny, jednak każde budynek w którym żyją albo pracują ludzie, wymaga też właściwie pod stosowany przy użyciem systemów technicznych. Zespoły te służą do przesyłania mediów jak woda, prąd, lub gaz ziemny do obiektów.
Konserwacja instalacji
Wprowadził: haru__q
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Budujemy dom – ogromne znaczenie instalacji technicznych

Kiedy decydujemy się na budowę domu, wyobrażamy sobie, jaki będzie kształt budowli, gdzie urządzimy biblioteczkę i gdzie będzie spiżarka. Wybiegamy w przyszłość, dyskutując o kolorze płytek w toalecie i typując styl mebli do salonu. Nierzadko zapominamy o tym, czego nie widać, a co jest niezwykle ważne – o koniecznych w budynku instalacjach.
grzejnik
Wprowadził: Andrew Malone
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Pięknie w każdym miejscu przedstawiają się grzejniki płytowe

Wyposażenie pomieszczenia okazuje się być bardzo istotne

Jeżeli bierzemy się za urządzenie jakiegoś pomieszczenia, nie ma tu znaczenia czy gabinetu w zakładzie, czy swojego mieszkania, to musimy się namyślić nie tylko nad kolorami oraz akcesoriami jakie powinny się w tutaj znaleźć, ale też nad grzejnikiem, który ma się tutaj zjawić. Są one mniejsze i znaczniejsze, takie które będą dolegały do ściany i takie, które będą dosyć daleko od niej odchodziły. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że im większe będzie pomieszczenie, które będziemy musieli ogrzać, tym większy powinien okazać się grzejnik, a wtenczas tym istotniejsza staje się sprawa, czy pragniemy taki w starszym stylu, czy wolimy nowocześniejszy, który nie będzie aż tak bardzo rzucał się w oczy.
grzejnik
Wprowadził: Andrew Malone
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Grzejnik w podłodze - elegancja połączona z ergonomicznością

Grzejniki kanałowe to teraz pierwszorzędne rozwiązanie dla osób ceniących sobie współczesne, atrakcyjne oraz jednocześnie efektywne wnętrza. Grzejniki te montuje się w podłodze, tak więc właściwie nie pozbawiają one miejsca, w związku z tym wybornie nadają się też do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Grzejniki te montuje się w podłodze, w specjalnie do tego przeznaczonym kanale, jednak ich montaż nie jest wcale tak znojny i skomplikowany jak mogłoby się to na początku zdawać.
Robot
Wprowadził: RoboCup2013
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czy już niedługo maszyny będą panować nad światem? Wydaje się, że jest to stwierdzenie troszkę na wyrost. Nawet najwspanialsza maszyna potrzebuje przecież człowieka

Bez czynnika ludzkiego nie dałoby się funkcjonować w żadnym obszarze. Mawia się, że za parę lat to ulegnie zmianie, że za wszystko odpowiadać będą komputery, a człowiek stanie się coraz mniej przydatny. W niektórych dziedzinach na pewno, ale większość działań zostanie na naszych barkach, ponieważ nawet najbardziej niezawodna maszyna nie będzie działać bez interwencji człowieka. Więc z jednej strony mało rzeczy może działać bez ingerencji człowieka, ale jednakże dla bardziej odpowiednich efektów potrzebne są coraz bardziej niezawodne narzędzia.
klimatyzator
Wprowadził: Pete
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania? Poradnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny czas. Początek wiosny to należyty moment dla tych wszystkich, którzy następnego lata nie chcą spędzić w ogromnym skwarze i myślą o zakupie wentylatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy kupić, który wentylator wybrać.
Grzałki rurkowe
Wprowadził: www.centro-therm.pl
Treści źródłowe: www.centro-therm.pl

W jaki sposób obecnie wybrać najbardziej skuteczny system ogrzewania przeznaczony dla własnego domu?

Budowa albo remont domu oznacza konieczność podejmowania naprawdę dość poważnych decyzji, szczególnie że takie prace generują z reguły obciążające koszty. Trzeba z tego względu zachować ostrożność oraz szczegółowo przemyśleć wszystkie za i przeciw, by uzyskać pewność, że docelowo wybrana alternatywa będzie naprawdę najbardziej korzystna w danej sytuacji.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.