Jak stworzyć wymarzony pokój dla naszej pociechy?

Dzieci rozwijają się i uczą poprzez zabawę. Pamiętajmy więc, że dziecięcy pokój musi być tak urządzony, by pobudzał wyobraźnię dzieci i zachęcał do działania. Gdyż gdzie uda im się to lepiej jak nie we własnym pokoju?

pokój dziecięcy

Autor: MUUNTO
Źródło: MUUNTO

Najważniejszym elementem dziecięcego pokoju są właściwe meble. Zwróćmy uwagę na ich jakość. Solidnie wykonane, bez wątpienia nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dobrane, najmodniejsze kolory pozwolą na ich używanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym.Stoliki i krzesła dla dzieci to bez wątpienia punkt wyjścia. Powinny być trwałe i atrakcyjne wizualnie. Wówczas odrabianie lekcji stanie się prawdziwą przyjemnością. Krzesła dla dzieci , ich kształt i wysokość powinny być dopasowane do rozmiaru stolika. Najlepiej, jeśli smyk sam je „przymierzy” i wybierze takie, które będzie mu odpowiadać. W kąciku do nauki powinno również znaleźć się miejsce na szafki i półki dla dzieci, które uporządkują akcesoria do malowania czy nauki pisania.Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, musi być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, radość i równowagę. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Z tego powodu powinniśmy uzmysłowić sobie, iż każde dziecko jest inne. Jedno jest wesołe, radosne, bezustannie promienieje radością. Inne, nie potrafi usiedzieć w miejscu.

Zafrapował Cię omawiany wpis? Jeżeli tak, to niewątpliwie zainteresuje Cię również ten wiarygodny tekst (https://stalowydesign.pl/) – on odwołuje się do opisywanej kwestii.

Dlatego urządzając dziecięcy pokój warto przede wszystkim zastanowić się w którym kolorze będzie mu się najmilej pomieszkiwało.

Autor: Fly My Butterfly

Z całą pewnością najbezpieczniejsze okażą się jasne, pastelowe barwy ścian, plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które rozweselą pokój i stworzą miły i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat marzeń. W sieci spotkamy ciekawą ofertę artykułów dekoracyjnych, począwszy od designerskiego oświetlenia, zasłon, narzut na łóżka po zabawne gadżety.
Nim jednak poczynimy pewne kroki, wskazane jest pooglądać przykładowe aranżacje pokojów dziecięcych. Dobrze jest zrobić to z samymi zainteresowanymi. To wspaniała inspiracja!