Każda młoda osoba marzy o tym, aby mieć rodzinę oraz mieszkać w swoich czterech kątach

W Polsce w ostatnich latach jest dość spory kłopot z mieszkaniami. Owszem, buduje się ich duża ilość, ale młodym trudniej jest już dostać na nie pożyczkę.
W przeszłości banki udzielały kredyty na mieszkania, które czasami wynosiły 120% wartości nieruchomości.

inwestycje

Autor: Startup Stock Photos
Źródło: http://www.flickr.com
kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli cała suma za nowe mieszkanie była pokrywana przez kredyt, a dodatkowe pieniądze nowi właściciele zwykle przeznaczali na remont. Obecnie niestety nie mamy już tak fajnie. Przez kryzys, który jakiś czas temu zalał cały świat i wstrząsnął fundamentami finansowej rzeczywistości, obecnie trudno znaleźć bank, który nie zażąda od nas na natychmiast stosunkowo wysokiego wkładu własnego. Często chodzi wtedy o dosyć spore sumy – na przykład 40 tysięcy złotych. Tylko niewielki odsetek młodych małżeństw jest w stanie pozwolić sobie na to, żeby sprostać takim kryteriom. Wówczas zwykle do akcji wkracza cała rodzina, by pomóc młodym spełnić marzenie o swoim mieszkaniu.kliknij farba czarna tablicowa farba czarna tablicowaNiekiedy także kredyt zaciągany bywa razem z seniorami rodziny, gdyż są oni pewniejszym zabezpieczeniem dla instytucji. Mieszkania są bardzo kosztowne, a banki niechętnie udzielają kredytów młodym, ponieważ niepokoją się, że mogą oni nagle stracić pracę, szczególnie jeśli nie pracują w państwowej firmie.

Dzisiaj naprawdę trudno odnaleźć jest wartościowe informacje, więc zgłąb praktyczne materiały (https://biuroinwest.pl/), które przyciągną Twoje zainteresowanie.

Zatem poszukiwania ładnego mieszkania, które spełniać będzie nasze wymagania, to dopiero początek drogi.

Potem powinniśmy dowiedzieć się, jaki bank będzie chciał nam udzielić kredytu i na jakich warunkach, a to może być najbardziej mozolna część naszego planu.