Dobre gniazdka proponowane przez wytwórców

W jakiejkolwiek tradycyjnej instalacji elektrycznej muszą być zastosowane gniazda wtyczkowe, oraz łączniki. Ich struktura, również sposób mocowania zależą od położenia założenia, również metody sporządzenia instalacji.

łącznik krzyżowy

Autor: mvslusar
Źródło: http://www.flickr.com
Gniazdo wtyczkowe stanowi część instalacji elektrycznej i służy do przyłączania do niej różnych odbiorników prądu. Wyrabia się niemało wersji kontaktów, zarówno o zastosowaniu wyjątkowym, jak również zagwarantowanych do instalacji domowych. Gniazdo elektryczne stanowi część łącznika wtykowego.

Doprawdy podoba Ci się ten wpis? Bardzo nas to raduje. Więc zachęcamy do nowych newsów – po prostu kliknij w link do www (http://zcipajos.pl/).

Dobre gniazdka proponowane przez producentów razem z łącznikami i puszkami pogrupowane pozostały w serie tak, ażeby jakikolwiek składnik osprzętu elektrycznego z łatwością można było przystosować do wystroju lokum.

gniazdo wtyczkowe

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

budynek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak gniazda, także łączniki powinny być przystosowane do temperamentu pokoju i do sposobu wykonania instalacji. Łącznik krzyżowy może występować w trwałym położeniu w stanie załączenia, bądź wyłączenia, ewentualnie mogą być krótkotrwałe. Łączniki jednobiegunowe służą do załączania indywidualnych opraw oświetleniowych, zazwyczaj wyposażonych w pojedyncze źródło oświetlenia. Łączniki dwubiegunowe umieszcza się w obszarach zasilających grupę opraw, jakie chcemy włączać wybiórczo, albo kandelabr zawierający kilka źródeł światła. Łącznik schodowy pozwala włączać światło z dwóch punktów, a krzyżowy, współdziałając z łącznikami schodowymi daje sposobność kierowania oświetleniem z paru punktów.

Łączniki zwierne służą do uruchamiania sygnalizacji dzwonkowej i oświetlenia klatki schodowej.

Spójrz – stworzyliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne hiperłącze do źródła (http://www.domymax.pl/projekty-domow/od-80-m2-do-130-m2/). Tam znajdziesz sporo rzetelnych informacji na powyższy temat.

Łączniki mają różny poziom ochrony, zależny od tego, w jakim punkcie jest zastosowany.