Oświetlenie w pokoju dziecka

Pokoje dziecięce to pomieszczenie bardzo szczególne – ich oaza, w której mogą skryć się przed całym światem, poświęcić czas na pasje i czuć się naprawdę dobrze. Istotne jest, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z entuzjazmem wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego zasadniczą kwestią okazuje się to, aby mebelki dla dzieci były bardzo komfortowe. Innymi słowy muszą być one z wielką dokładnością przystosowane do ich potrzeb potrzeb oraz upodobań.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, zdobywania wiedzy, zabaw, snu, spotkań z kolegami. W związku z powyższym tak wielką rolę odgrywa oświetlenie górne. Dobrym rozwiązaniem może być centralnie umieszczona oraz (odwiedź nas) sufitowa lub system reflektorków na szynie. Powinno być ono wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. lampy (zobacz lampa łazienkowa) dla dzieci (zobacz całość) są efektowne , do tego łatwo dostępne (np. w sieci), dlatego bez problemu dobierzemy wygląd lampy do wystroju pokoju. Ale tylko jedno, górne źródło światła nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy należy dobrze wybrać rodzaje oświetlenia i miejsce zamontowania lamp, niedużych lampek stojących i tych pomocnych przy odrabianiu lekcji. Światło w pokoju dziecka, potrzebne podczas zabawy, wzmocnijmy małymi punktowymi lampkami oraz kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania Zabawna lampka przyda się również przy łóżeczku – stworzy miłą, bezpieczną atmosferę. Warto pomyśleć również w pokoju dziecięcym o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego może podkreślać zainteresowania dziecka. Małe księżniczki słodko zasną w swych dziecięcych łóżeczkach, jeżeli w ich pokoju pojawi się lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne wprowadzą niezwykły, bajkowy i tajemniczy klimat w pokoju naszej księżniczki. Oświetlenie przyda się także małym miłośnikom akwarystki – świetlówki led podłączone w akwarium pięknie podkreślą urodę rybek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dzięki oświetleniu dzieci nie tylko czują się, ale po prostu są bardziej bezpieczne. Pamiętajmy tylko by sprawdzić czy lampy były poddawane testom i są bezpieczne dla dziecięcych małych rączek. Teraz już wszystko jasne…