Oryginalny plac rozrywki w przydomowym ogrodzie

Przestrzeń przy budynku jednorodzinnym to świetne miejsce do urządzenia placu rozrywki dla naszych pociech. Trzeba jednak rozważyć coś więcej niż tradycyjna bujawka lub piaskownica i zaaranżować kawałek działki na mini park rozrywki.

Pistolet do klejenia PKP 7,2 LI marki Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Jeśli tylko powierzchnia podwórka na to pozwala możemy stworzyć ciekawą powierzchnię do gry, a nawet niewielkie boisko. Jednym z wyjątkowo ciekawych rozwiązań będzie urządzenie w ogródku imitacji morza wraz z fragmentem zatopionego statku. Przygotujemy je za sprawą specjalnego podkładu, jakim jest np. tartan. Niezwykle istotne jest dokładne przypatrzenie się poszczególnym częściom wyposażenia takiej przestrzeni, ponieważ od nich zależy nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszego dziecka.

Najlepszym wyborem będą elementy wykonane z drewna. Powinniśmy jednak pamiętać, żeby do ich instalacji używać dedykowanych preparatów, m.in. impregnat czy klej do drewna. Ten naturalny surowiec to pewnik wytrzymałości, solidności oraz odporności na zniszczenia i szkodliwe warunki atmosferyczne. Jeśli bierzemy pod uwagę własnoręczny montaż elementów bez wątpienia konieczny będzie wysokiej jakości klej do drewna, który trwale złączy poszczególne części. Do drewnianych powierzchni najlepszy będzie klej poliuretanowy, który jest oporny na wysokie i niskie temperatury oraz wodę.

Podłoże placu gier nie może stwarzać ryzyka dla dzieci, dlatego z pewnością nie powinien to być beton czy kamień.

Ciekawią Cię przeróżnego typu specjalistyczne posty? Więc kliknij tutaj przeglądy budowlane wrocław i przeglądaj nasze następne wpisy na ten temat. Czekamy na Twoją recenzję.

Rozwiązaniem będzie trawa, jednak użytkowanie niezwłocznie ją osłabią, dlatego trzeba pomyśleć o trwałym i bezpiecznym podłożu. Doskonale w tej roli sprawdzi się tworzywo tartan – trwałe na ścieranie i temperaturę tworzywo sztuczne.

Klej w sprayu tesa® EXTRA STRONG 60022

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Nawierzchnia jest antypoślizgowa, a właściwości materiału pozwalają na uformowanie specjalnych efektów dekoracyjnych, jak pagórki czy imitacje morskich fal. Nawierzchnię można ułożyć własnoręcznie wystarczy do granulatu (pociętych zwulkanizowanych gumowych płyt) dodać kleje poliuretanowe i rozsmarować powstałą masę na zaplanowanym terenie. Masa po zastygnięciu stworzy spójną i bezpieczną powierzchnię bez złączeń.