Klimatyzator – kupować czy nie? Decyzja na na całe lata

Każdy z nas ma inne preferencje odnośnie temperatury otoczenia. Jedni wybiorą ciepło, inni zimną. Jedni preferują słoneczny lipiec, pełen potężnych upałów, inni idealnie odnajdują się w długie, zimowe, śnieżne i mroźne dni. Niezadowolenie z temperatury może być jednakże dużym problemem dla pracowników.

klimatyzator

Autor: antjeverena
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas ich wydajność bardzo spada, a oni zamiast skupić się na wielu obowiązkach, wpadają we frustrację. Daje się to we znaki zwłaszcza wówczas, kiedy jest bardzo ciepło albo okropnie zimno. W tym drugim wypadku może pomóc centralne ogrzewanie. A w pierwszym? Rzecz jasna klimatyzator (więcej na tej stronie). Jeszcze nie tak dawno miało go niewiele osób. Obecnie jednakże coraz więcej. Zwłaszcza, że pogoda coraz bardziej lubi nas zaskakiwać. Zimy są coraz chłodniejsze, a lato bywa coraz bardziej upalne. Nierzadko temperatury są tak wysokie, iż wręcz nie pasują do klimatu. Wówczas dobry klimatyzator jest zbawieniem. Ci, którzy go kupili są zadowoleni i nie wychodzą z domu. Jednak podczas zimnych miesięcy pomocna będzie nagrzewnica, np.: .

A ci, którzy jeszcze nie – marzą o nim, a póki co chowają się w klimatyzowanych sklepach albo budynkach użyteczności publicznej. A kiedy już się poddamy i zdecydujemy na zakup, pojawia się problem – jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Jest to spora zagwozdka, w końcu wydatek niemały i wolelibyśmy, aby nie były to fundusze, które są wyrzucone w błoto. Dlatego przed podjęciem odpowiedniej decyzji, warto właściwie się zorientować w sprawie. Na przykład podpytać znajomych oraz rodzinę, sprawdzić opinie w internecie, a nawet zapytać o zdanie sprzedawcę sklepowego (jaki oczyszczacz powietrza wybrać?). Dobrym pomysłem jest również klimatyzator w pracy.

Wówczas o wiele łatwiej jest się nam skupić na wykonywanych zadaniach. Niestety nie każdy szef jest skłonny, by zafundować takie udogodnienie swoim pracownikom. Często przełożony nie widzi potrzeby, żałuje pieniędzy. Ewentualnie montuje klimatyzator wyłącznie w swoim własnym biurze i nigdzie więcej. Popełnia jednak w ten sposób spory błąd. Powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pracownicy, którzy mają zapewnione odpowiednie warunki, są o wiele bardziej wydajni. Od klimatyzatora mogą więc zależeć dochody jego firmy. Poza tym zatrudnieni, kiedy szef o nich zadba, poczują się ważni i będą chcieli odwdzięczyć za troskę. Natomiast gdy zostaną zlekceważeni – wręcz przeciwnie, nie będą czuli potrzeby, żeby się starać.