W każdym roku są trzy etapy. Jest miejsce dla okresu dziecięcego, dojrzewania i dorosłości. Na czym to polega i sprawdź, jaki jest teraz okres?

Październik to czas w roku, kiedy na uczelnie powracają studenci. To także okres, gdy już definitywnie kończą się wakacje. Nawet, gdy przesunęliśmy sobie celebrowanie lata na wrzesień i wyjechaliśmy gdzieś w tym miesiącu, to już w październiku niestety musimy wrócić do rzeczywistości.

Nie jest to łatwe, zawsze takie powroty to utrudnienie dla każdego z nas. Szczególnie, że na dworze coraz szybciej robi się brzydko i mrocznie. Co więcej, jesień i zima to też okres na nowe postanowienia.
marina - Wnętrza

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy rok właściwie można podzielić na parę etapów. Koniec grudnia i początek stycznia to oczywiście jakby przełom. Mamy w planach poprawę w nowym roku, planujemy sporo rzeczy, postanowienia noworoczne to niemające końca prośby do siebie samego, o lepsze podejście do wielu spraw, o spełnienie postanowień, jakie może wcześniej nie udało się spełnić. W tym okresie możemy ustalać swoje priorytety, robić to w tajemnicy, lub chwalić się tym wszystkim naokoło. Ten okres to także pewien sprawdzian dla nas, jako ludzi dorosłych, potrafiących różnych ustaleń czy to w sferze prywatnej czy zawodowej. Jednakowoż patrząc na praktykę to te deklaracje z zasady nie są zbyt poważne. Po prostu w szampańskim nastroju mamy cudowne myśli i myślimy, że wszystko ułoży tak jak tego pragniemy. życie jednak potrafi mocno wszystko weryfikować.
Kolejnym etapem jest okres wiosenny, gdy znowu powraca nam humor. Zapominamy już o noworocznych postanowieniach, co najważniejsze żegnamy zimę i oczekujemy lata, na wakacje. Zaczynamy powoli planować, gdzie wyjedziemy. To miły okres, kiedy się ciepło, a my czujemy, że już najgorsze jest za nami.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne posty? Zatem naciśnij tu i przeczytaj nasze następne teksty na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Nareszcie może już być tylko lepiej. Ten okres przedłuża się na okres letni, a wieńczy go urlop.

budowa domu

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Później przychodzi trzeci, najbardziej poważny etap każdego roku. Zostało kilka miesięcy do końca roku, wracamy do pracy, wiemy, że lato jest odległe, że czekają nas ponure i zimne miesiące, więc w takim czasie bierzemy się za realność. Jeśli przykładowo jesteśmy z Wrocławia i szukaliśmy kawalerki we Wrocławiu, to to jest okres na podjęcie decyzji czy zakupić mieszkanie od dewelopera czy może na rynku wtórnym.

To jest czas dokonania wyboru ścieżki edukacyjnej, lub jak następne studia podyplomowe, to które? To wreszcie czas na powrót do swojej firmy, na ważne decyzje, jakie zadecydują o naszej przyszłości. Można powiedzieć, że ten trzeci etap w roku, między końcem urlopu a końcem trwającego roku jest najbardziej dojrzałym ze wszystkich. Okres wiosenny to dzieciństwo, lato – okres młodzieńczy, jesień – pełna dojrzałość.