Kilka przydatnych porad dla właścicieli mieszkań, którzy chcą położyć płytki w swojej kuchni.

W kuchniach coraz bardziej popularnym sposobem wykończenia ścian i podłóg są różnego rodzaju płytki i kafelki. Przede wszystkim są odporne na wodę i łatwe do utrzymywania w czystości, co jest bardzo ważne mając na uwadze rodzaj pomieszczenia.

Jednak w przeciwieństwie do łazienek spora ilość właścicieli wybiera ich położenie na ścianie jedynie na pewną wysokość, a górny fragment zostaje do pomalowania. W praktyce najistotniejsza jest ochrona w okolicy umywalki, lecz również podłoga. płytki kuchenne muszą być przede wszystkim solidne, bowiem przy kuchennych pracach niejednokrotnie się zdarza, że coś spadnie.

Kiedy przejdziesz do sedna problematyki, to pamiętaj, że możesz uzyskać inne informacje na opisywany wątek – przeczytaj tutaj wszystko, co okazuje się niezbędne w tym miejscu.

Oprócz tego nie mogą być zbyt śliskie, to samo akurat tyczy się także łazienek. Za to ścienne płytki, zwłaszcza przy kuchence i zlewie, powinny mieć śliską, gładką powierzchnię, dzięki czemu ich czyszczenie będzie dużo łatwiejsze.

poddasze

Autor: urbaneapts
Za to jeżeli będzie chodzić o wzory, to każdy może dla siebie wybrać to, co mu się akurat podoba. Oczywiście są pewne zasady, które dotyczą wielkości i kolorów płytek, ale i tak właściciel decyduje ostatecznie o tym, co się na jego podłodze i ścianie znajdzie.serwis internetowy zarządzanie wspólnotą mieszkaniową zarządzanie wspólnotą mieszkaniowąZdecydowana większość właścicieli wybiera typowe, klasyczne zestawienia, niejednokrotnie z proponowanych w salonie aranżacji. Lecz można też nieco zaszaleć i zrobić coś oryginalniejszego, czego nikt znajomy u siebie miał nie będzie.

Bardzo ciekawym pomysłem przykładowo mogą być kafle marokańskie, nawiązują one swoją kolorystyką do kultury orientalnej i mogą rzeczywiście ciekawie i oryginalnie wyglądać.