Jakim sposobem zaaranżować poddasze?

Marzy Ci się gustowne mieszkanie na poddaszu domu? A może zainwestowałeś w lokal w uroczej kamienicy na starym mieście? Pomieszczenia są pełne skosów, a pod sufitem w ścianach wystają drewniane krokwie. Przestrzeń jest oryginalna, idealna do urządzenia pracowni plastycznej, bawialni albo salonu.

poddasze do aranżacji

Autor: zeitfaenger.at
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jak dużym poddaszem posiadamy, mamy możliwość we właściwy sposób zaplanować na nim parę miejsc. Możemy znaleźć miejsce do spania, rozwoju twórczego, czy kącik zabaw dla dzieciaków.

Ten tekst jest pasjonujący, ale warto poznać też inne tego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz polecane informacje (www.homeandliving.pl/lozka-tapicerowane/), które również okażą się dla Ciebie pomocne.

Dobrym pomysłem jest by wykorzystać możliwości wnętrza i pozostawić urokliwe krokwie, oczyszczając je tylko papierem ściernym i konserwując transparentnym impregnatem do drewna. Po wyrównaniu ścian, wykończeniu pomieszczeń, możemy przystąpić ich meblowanie!

poddasze

Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com

Poddasze wspaniale będzie wyglądać w odcieniach ciepłych, pastelowych barw – żółtym, pomarańczowym. Warto kupić jeszcze rolety na okna, które są wpasowane w skosy. Interesująco będą prezentować się rolety wybrane na zasadzie skontrastowania intensywności kolorów – kiedy ściany są jasnożółte, wtedy rolety dobrze zrobić w kolorze znacznie intensywniejszym.

Zależnie od tego, jak duże są skosy na ścianach możemy zaplanować obszar poddasza. W obszarach gdzie te skosy są szczególnie wielkie możemy przygotować kącik zabaw dla dzieciaków – wyścielić je matą, bądź miękkim dywanem, a dookołaułożyć dziecięce zabawki – maskotki, klocki lego. Możemy także wsunąć tam dwuosobowy materac i zaaranżować sypialnię. Sposobów na to jak zaaranżować pokój na poddaszu jest dużo.

Klimat wnętrz jest tworzony przez dodatki. Warto poczytać wielu przewodników z serii „zrób to sam”, które pomogą nam stworzymy piękne, ręcznie robione poszewki na poduszki, obrazki na ściany, czy pokrowce na krzesła. Meble pod względem koloru doradzamy dobrać do koloru krokwi. Doskonale nadadzą się jasne, sosnowe. Dobrze ustawić pod oknem komodę, na której postawimy kilka kwiatów w barwnych doniczkach. Warto rozważyć także niski stolik, przy którym możemy postawić kilka niebanalnych taboretów, lub większych poduch w różnokolorowych poszewkach.