Jak funkcjonalnie i z klasą zaaranżować nasz taras?

Wiosną bądź latem aura sprawia, że taras staje się zastępnikiem naszego salonu. To na nim spędzamy coraz więcej czasu, przyjmując gości, jedząc posiłki czy odpoczywając podczas czytania książek. Warto zadbać, by był on miejscem przytulnym.

gustowny taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając meble ogrodowe trzeba pamiętać o tym, że są one narażone na różne warunki atmosferyczne. Nie są w środku w domu. Nigdy do końca nie przewidzimy czy podczas naszej nieobecności np. spadnie deszcz czy grad. Dlatego musimy wybierać modele trwałe, z tworzywa, które bez problemów przetrzemy szmatką. Nie martwmy się, że są niewygodne, które nie będą tworzyły wygodnych siedzisk. Na rynku mamy bardzo duży wybór poduch i oparć z miękkich tworzyw – gąbek, pierza, które doskonale dobierzemy do wybranych przez nas modeli krzeseł czy ławek.

taras z pięknym widokiem

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

W sklepach mamy duży wybór mebli z zastosowaniem na zewnątrz. Zrobione są z drewna, wikliny bądź ratatanu, stali ozdobnej, albo w najprostszej wersji z plastiku. Obfity wybór sprawi, ze każdy z nas znajdzie coś interesującego. Gdy wybierzemy odpowiednie krzesła, ławki i stół, trzeba nam tylko dobrać do nich poduchy i ustawić w wybranym miejscu. Wiedza dotycząca meblowanie tarasu jest bardzo przydatna.

W narożnikach tarasu optymalnie sprawdzą się wysokie, wielopoziomowe stojaki na doniczki z roślinami. Każda doniczka (Zobacz więcej: jaka doniczka do storczyka) niech będzie z kwiatami w innym kolorze – znajdźmy trzy barwy kwiatów, np. petuń, ustawmy je na wielopiętrowym stojaku i dbajmy o nie każdego dnia. Z pewnością będą cieszyły nasze oko. Pamiętajmy także o ozdobnej konewce… Pamiętajmy jednak, by zabezpieczyć doniczki przed podmuchami wiatru – całą kompozycję najlepiej ustawić w osłoniętym miejscu. Polecamy także zainwestować w skrzynki, w których wyhodujemy maciejkę (pięknie pachnie szczególnie wieczorem), lub zasadzimy cebulkę, dzięki czemu będziemy mieć zawsze świeżą trembulkę.