W jaki sposób bez ryzyka nabyć mieszkanie od dewelopera?

Stawiając na zakup mieszkanka z rynku pierwotnego nabywca otrzymuje szereg korzyści, jednak jednocześnie godzi się na pewne ryzyko, w szczególności jeżeli nabywa posiadłość będącą w budowie.

deweloper gdańsk
Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania należałoby zweryfikować, czy deweloper jest właścicielem bądź wieczystym użytkownikiem gruntu. Najprościej skontrolować to w księdze wieczystej. Od 4 lat funkcjonuje internetowa przeglądarka ksiąg wieczystych, więc żeby przejrzeć KW nie musimy wychodzić z mieszkania, wystarcza znać jej numer.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę tuleje poliuretanowe producent, która dotyczy omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Z księgi wieczystej dowiemy się również, czy działka lub budynek nie są obciążone hipoteką czy nieoczekiwanymi służebnościami. Wzmiankami o hipotekach zabezpieczających spłatę debetu na zakup parceli lub budowę bloku nie trzeba się martwić, a wyłącznie przypilnować, aby w chwili nawiązania umowy deweloper zaprezentował zaświadczenie z banku, który zobowiązuje się zwolnić z obciążeń kupowane mieszkanie. Przygotowując się do kupna nieruchomości od dewelopera wskazane jest również zajrzeć do Krajowego Rejestru Sądowego, z którego dowiemy się, czy deweloper Gdańsk (sprawdź deweloperów w Gdańsku) nie jest postawiony w stan upadłości.

Zestaw zaworów Purmo TempCo VT

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Nabywca apartamentu winien przypilnować, ażeby w umowie znalazły się notacje o karach umownych za jej niedotrzymanie przez wszelką ze stron.

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://zielonaprzestrzen.pl/) do poczytania. Znajduje się tutaj wiele przydatnych porad, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Idzie o to, ażeby w przypadku poślizgów w realizacji inwestycji z przewinienia dewelopera, klient mógł dochodzić zadośćuczynienia.

Sprawdzając inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku (sprawdź inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku) (w szczególności na wczesnych fazach inwestycji) warto przyjrzeć się pozwoleniu na budowę. Pozwolenie gwarantuje, że budowa nie zostanie powstrzymana poprzez urzędowe postępowania.