Co położyć na dach?

Klasyczna dachówka, pokrycie bitumiczne lub blachodachówka? Na dachu można też położyć papę czy też widywaną onegdaj na wsiach strzechę.
Jaki dach, takie pokrycie.

izokliny

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
Ową zasadą powinniśmy kierować się przy wyborze surowca na pokrycie dachu. Ważny jest kształt dachu jak też struktura więźby. Jeśli zastanawiamy się nad surowcem na pokrycie dachu w okresie projektowania budynku, nasz wybór nie jest niczym ograniczony. Poniektóre materiały nadadzą się lepiej na spadziste dachy niż na płaskie, a dla pewnych powinniśmy opracować bardziej solidną konstrukcję więźby dachowej.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (https://foxenergy.pl/) – wejdź w link i przejdź do nowej strony pełnej interesujących wątków.

Jeżeli zaś realizujemy remont dawnego pokrycia bez wymiany czy też (wkg) wzmacniania więźby dachowej, będziemy ograniczeni konstrukcyjnymi warunkami, które częstokroć nie pozwalają na wykorzystanie dowolnych surowców.

Dachówki bitumiczne ułożone na dachu przypominają płaskie tradycyjne dachówki, są jednak od nich o wiele lżejsze, a pokrycie z nich jest znacznie łatwiejsze do ułożenia. Dachówki bitumiczne, nazywane także gontami bitumicznymi, są mięciutkie, łatwo je wyginać jak też przycinać, możemy je więc układać na niesłychanie skomplikowanych, łamanych dachach o różnym nachyleniu. Papa asfaltowa. Pokrywa się nią z reguły dachy płaskie. Stosuje się ją także jako izolację przeciwwilgociową dachów zielonych a także do wstępnego pokrycia spadzistych dachów. Są papy wierzchniego krycia jak też podkładowe. Trójkątne izokliny używane są w narożach budynków przed zamontowaniem papy termozgrzewalnej.

Do krycia dachów możesz również wykorzystać blachy o rozmaicie profilowanej powierzchni: trapezowe bądź dachówkowe. Blachy sprzedawane są w arkuszach czy też taśmach.