Rury z jakich materiałów opłaca się wykorzystywać w instalacjach wodnych?

Dla znacznej części ludzi, głównie laików nie zorientowanych w problematyce budowy i aranżacji wnętrz, wznoszenie domu od podstaw to trudny orzech do zgryzienia.

Pokaz deskorolkarza

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
lokum

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
Nim ich marzenie o własnych „czterech kątach nabierze w pełni realnych kształtów muszą podjąć szereg istotnych decyzji.
hurtownia pomp

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z takich zagwozdek jest niezaprzeczalnie wybór materiałów, z jakich mają być wykonane instalacje wodociągowe. Przy budowie instalacji zimnej i ciepłej wody stosuje się przeważnie stal, miedź bądź tworzywa sztuczne. Rodzi się jednak pytanie: który z wymienionych surowców uznać można za najlepszy? Rury ze stali charakteryzuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie chociażby jak: rozciąganie, ściskanie i zginanie, dzięki temu nie ma konieczności montowania dodatkowych podpór. Cynkowa powłoka zabezpiecza je przed korozją.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc odsyłam do tego serwisu – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe dane, które są przedstawieniem opisywanego zagadnienia.

Co więcej posiadają niski współczynnik rozszerzalności cieplnej. Natomiast rury miedziane są przyjazne dla otoczenia. Podlegają bowiem recyklingowi. Nie straszne im działanie chloru, wysokie temperatury, korozja lub starzenie. Rury z PCV są za to lekkie, elastyczne a także – co niemniej istotne – łatwe w montażu. Budując dom trzeba zaopatrzyć się w sprzęt hydrauliczny (zobacz) najwyższej jakości. Gdzie powinniśmy go szukać? Hurtownia pomp to bez wątpienia odpowiedni „adres”.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn nie brakuje. Atrakcyjne ceny, bogaty asortyment, fachowe wsparcie – wymieniać można bez przerwy.