Inteligentny dom zatroszczy się nie tylko o Twój komfort lecz także bezpieczeństwo

XXI wiek cechuje nader szybki postęp. Wszak ludzka pomysłowość nie ma granic.

infrastruktura

Autor: Auerhahn
Źródło: Auerhahn
inteligenty dom

Autor: sternenseemann
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązanie, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawało się niemożliwe do zrealizowania w tej chwili jest na porządku dziennym.
Nowe technologie z impetem wkroczyły w nasze życie, naznaczając niemal każdą dziedzinę ludzkiej działalności. Dowodów potwierdzających ową tezę nie brakuje. Roboty i komputery coraz częściej wyręczają człowieka przy wykonywaniu trudnych, niebezpiecznych bądż rutynowych czynności. Elektronika zdominowała już nie tylko przemysł, ale również rynek nieruchomości. Inteligenty dom (następna strona), czyli tak zwany smart house może poszczycić się ogromną popularnością. Zresztą nie sposób się temu dziwić. Bardzo szybko przyzwyczajamy się albowiem do wygody. Wyobraź sobie, że po męczącym dniu pracy wracasz wyczerpany do swych „czterech ścian” a w progu wita Cię ukochana muzyka, wanna powoli napełnia się ciepłą wodą, telewizor automatycznie włącza kanał z koMediami, w czajnku parzy się herbata – brzmi nieprawdopodobnie, a jednak to zupełnie realne. Sterowanie domem pozwala na dostosowanie parametrów poszczególnych sprzętów do naszych indywidualnych oczekiwań. Wystarczy odpowiednio zaprogramować i zintegrować system detektorów.

Można tego dokonać na odległość przy pomocy smartfona lub tabletu. Należy zaakcentować, iż inteligentny dom zadba nie tylko o nasz komfort, ale też bezpieczeństwo.