Izokliny – czyli, najwspanialszy metoda do umocnienia fasady budynku w jej narożach

Co to dokładnie są izokliny? Z czego są produkowane? Do jakiego typu zadań istnieje możliwość je używać? Jakie izokliny mogą mieć grubości, oraz jak sporo pojedyncza sztuka ma możliwość nas wynieść? Gdzie tak naprawdę nie posiadając żadnego „ale” można wspomniane izokliny wykupić? To wszyściutko oraz jeszcze więcej nie posiadając najbardziej małego problemu znajdziesz w środku naszego nowego – dopiero co napisanego – felietoniku!

izokliny

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy temat rozpoczniemy od najbardziej istotnego wewnątrz wstępie pytania, czyli: „Czym dokładnie bywają izokliny?” – a są to mówiąc prościutko elementy stosowane w budownictwie o kształcie długich trójkątów, które to możemy stosować bez problemiku w miejscach, w których znajdują się naroża budowli, w których to jeszcze nie ma wciśniętej tak (pojemniki samowyładowcze – kliknij) zwanej „papy termozgrzewalnej”. Izokliny wkładamy przed jej umieszczeniem wewnątrz budynku, dzięki czemu owa papa się nie załamuje podczas jej obróbki. Izokliny są wkładane wewnątrz owa papę, która to bywa stosowana nie tylko przy samiutkiej fasadzie budowli, ale również w czasie obróbki attyki, kominków, świetlików na dachu oraz tak dalej. Izokliny bywają tworzone ze styropianu, a także występują w opcji oklejonej oraz nie oklejonej tak nazywaną „papą podkładową. Zazwyczaj przy zakupywaniu izoklinów, mamy do wybory dwa lub trzy przekroje: 50 mm, 100 milimetrów, oraz 150 mm – które to bez problemu dostaniemy „od ręki”.

Można także zamówić inne przekroje, lecz te trzeba robić na tak nazywane „zamówienie”. Ile jednak kosztuje takiego typu jedna sztuka izoklinu? Otóż wynosi około 3-4 złotych za 1 sztukę, więc po dobieranie ich przy budowaniu nie obciąży dodatkowo aż tak naszej kieszonki.