Odnowienie mieszkanka – od czego zacząć?

Bez względu na zasięg prac odnowienie domu kojarzy się z niedużym „trzęsieniem ziemi”. Podpowiadamy jak odpowiednio przygotować się do remontu domku.
Tak w domku starym, w jakim będziemy przeprowadzać drobiazgowy remont bądź je tylko odświeżać, jak też w nowym, nabytym w surowym stanie, kwestią fundamentalną będzie plan jak też zakres prac remontowych.

remont

Autor: Dominic's pics
Źródło: http://www.flickr.com

Co pragniemy wykonać, jak daleko chcemy posunąć się z pracami, czego wymaga stan domu? Czy burzymy bądź przesuwamy mury, czy jedynie je odświeżamy? Wymieniamy drzwi oraz okna? Kładziemy nowiuteńką podłogę czy też dotychczasowa wymaga wyłącznie niewielkich reperacji oraz odświeżenia?
zyski

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy całość wykoncypować samemu bądź skorzystać z rad projektanta.

Wejdź na naszą stronę i czytaj na stronie (https://infinitex.pl/) kolejne interesujące informacje na ten temat. W przypadku jakichkolwiek zapytań z radością rozwiążemy wszelkie Twe wątpliwości.

Ten ostatni wariant, acz bardziej kosztowny, daje większe prawdopodobieństwo, że nasze potrzeby będą poprawniej zaspokojone (projekt winien brać pod uwagę nasz styl życia, preferencje). Jako pierwsze wykonujemy prace najcięższe: wyburzanie murów, wymiana kaloryferów jak też okien. Następnie przygotowujemy ściany do malowania. Na tym etapie także trzeba wymienić instalację elektryczną. Niezależnie planujemy roboty „mokre” w umywalni oraz kuchni: wyrównywanie ścian oraz posadzek pod terakotę, wodne przyłącza. Następny etap to podłoga (wymiana starej posadzki na nową czy też cyklinowanie, zabezpieczanie). Finalnie malowanie ewentualnie tapetowanie ścian.

Taki sam porządek zastosujemy w dopiero co kupionym domku w stanie surowym: likwidowanie albo przestawianie ścian, rozmieszczanie kontaktów, preparacja murów, wylewka na posadzkę, układanie a także szlifowanie posadzek; symultanicznie łazienka i kuchnia.