Jak w dobrym stylu udekorować nowoczesną kuchnię?

To, jaki charakter będzie mieć nasza kuchnia zależy od wielu składników. Większość ludzi próbuje zachować jedność kuchni z innymi pomieszczeniami, na skutek czego cały dom ma podobny ccharakter. W większości wypadków kierujemy się osobistymi gustami, coraz nagminniej jednak decyzja o stylu kuchni podyktowana jest także względami praktycznymi. Kuchnia klasyczna tak naprawdę zawsze będzie ponadczasowa. Nie możemy tego powiedzieć o wnętrzu nowoczesnym, gdzie zastosowane materiały stosunkowo prędko „się starzeją”.

kuchnia

Autor: Bad Kleinkirchheim
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnej kuchni dominują również nowoczesne sprzęty, i to nie wyłącznie pod względem funkcji i możliwości, w jakie są wyekwipowane, ale też pod względem designu. Większa część urządzeń AGD we współczesnym wydaniu jest zabudowana. Wszystko należycie pochowane, estetycznie wkomponowane w meble. AGD częstokroć ma barwę chromu, choć do łask powracają też jasne meble. Dla odważnych producenci oferują też urządzenia w odmiennych, bardziej nietypowych odcieniach (pomarańcz czy czarny). Kuchnia w stylu nowoczesnym jest ogromnie uporządkowana, każdy drobiazg ma w niej swoje, z góry ustalone miejsce. Kuchnię taką cechuje głównie prostota i funkcjonalność.

Kuchnia tradycyjna natomiast jest odwrotnością kuchni w stylu współczesnym, chociaż nie we wszystkich aspektach. Meble najczęściej są trwałe, zrobione ze świetnej jakości materiałów, częstokroć kosztownych odmian drewna. Szafki do kuchni mają częstokroć fronty frezowane albo rzeźbione, stoły kuchenne mają blaty drewniane ewentualnie kamienne. Kuchnia w tym stylu nie lubi nietypowych i ryzykanckich połączeń, woli za to w wyższym stopniu stonowane barwy, kojarzące się z więc zabudowa meblowa takich kuchni bywa naturalna, wyłącznie lakierowana, chociaż można spotkać również umeblowanie w kolorach pastelowych. Więcej wskazówek jeśli chodzi o meble – ).

kuchnia

Autor: anhhang
Źródło: http://www.flickr.com

Charakterystyczne będą przeszklone witryny w szafkach, szczególnie tych wiszących, ale bywają one również stosowane w stojących szafkach. AGD w klasycznej kuchni również musi być klasyczne (zobacz lampy klasyczne wiszące) – lecz wyłącznie w zewnętrznym wyglądzie, pozwalającym dostosować go do charakteru całego pomieszczenia. Oferta wytwórców AGD pełna jest tego rodzaju sprzętów, które z zewnątrz do złudzenia przypominają sprzęty z czasów naszych babć, a we wnętrzu naszpikowane są technologicznymi nowościami. Wszystkim internautom, poszukującym informacji o meblach dedykowanych do pomieszczeń polecamy stronę i zachęcamy do lektury artykułów.