Jaki mamy rodzaje fototapet? Dojakiego typu pomieszczeń mogą one pasować? Na co zwracać uwagę przy wybieraniu?

Poszukując tworzyw na fototapetę która pójdzie na ścianę bez wątpienia mogą wystąpić wątpliwości które odnoszą się do tego, jaki materiał wybrać. Nie jest to takie oczywiste,ponieważ razem z rozwijaniem się techniki uzyskujemy bardzo duży wybór. Równocześnie jest wiele firm gwarantujących wysokiej klasy materiały, jakie są przygotowane do rodzaju powierzchni oraz pomieszczenia.

Fototapeta

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Jakiego typu w ogóle posiadamy rodzaje fototapet? Jedną z najbardziej popularnych jest fototapeta papierowa. To podstawowa,ergonomiczna fototapeta PCW o papierowym podkładzie. Jest dość cienka, przez to niezbyt odporna na wilgoć i ścieranie, musimy więc ją mieszać w miejscach niezbyt wilgotnych, które nie są narażone na dotyk. Ściana musi być gładka, żeby był dobry efekt.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej, przejrzyj nasz następny tekst, w którym czeka na Ciebie interesująca treść (https://tanieoswietlenie.pl/). Rozwiąże ona wszystkie Twoje wątpliwości.

W czasie aplikacji należy starannie układać tapetę, bo potem nie będzie możliwości, aby ją przesuwać.

Odmienny rodzaj to fototapeta lateksowa. Jest to zwyczajnie syntetycznie wykonany papier z domieszką lateksu. Powłoka lateksowa powoduje, ze zdjęcia są tym bardziej realistyczne i mają ładne barwy. To jeden z najbardziej popularnych materiałów fototapety na ścianę. Jest ona nieco grubsza od papierowej tapety, więc ściana pod tego typu fototapetą nie musi być idealnie gładka, bo grubsza warstwa może pokrywać bardzo małe niedoskonałości ściany – fototapety na ścianę.

Materiał nie ma tendencji do rozciągania się, można ją dodatkowo wzmacniać laminatem, dzięki czemu będzie znacznie trwalsza. Możemy ją delikatnie zmywać, najkorzystniej lekko zwilżoną ściereczką czy gąbką. Jest doskonała do dekorowania sypialni, salonu czy pokoju w którym najczęściej przebywamy. Innym rodzajem jest fototapeta wykonana z winylu. zupełnie gładka w dotyku, bardziej trwała od fototapet lateksowych. zapewnia idealną jakość nadruku. Jest odporna na wilgoć i tłuszcz. Bez problemu można ją myć delikatną gąbką albo pomoczoną ściereczką.

Mimo zawartości winylu przepuszcza wilgoć, ale dzięki temu ściana (http://creoconcept.pl/) może “oddychać”. Z łatwością układa się na ścianie, nie uwypukla się przy nakładaniu. Jest bardzo dobrado pokoju dziecięcego, więc jak fototapety dla dzieci, to tego rodzaju tapeta stanie się e świetnym wyborem.