Czym jest dla każdej osoby dom? Czemu lubimy do niego wracać? Jak to opisać?

Gdyby wymienić różnorakie miejsca, to dom niezmiennie będzie tą ostoją do której powraca się z największą ochotą. Mawia się, iż w wszędzie dobrze, lecz w domu i tak najlepiej i jest w tym na pewno bardzo dużo prawdy.

kliknij

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Jesteśmy w stanie poznawać różnorodne miejsca, zachwycać się takim czymś, jak ludzie mieszkają, a jednocześnie marzyć, aby już wrócić do siebie, do swojego miejsca na ziemi.

Nie ma tego rodzaju drugiego miejsca i każdy na pewno się z tym zgodzi. Dom (dalej) może wyglądać różnorodnie, może to być wielki budynek z paroma pokojami, ale także malutka kawalerka w wielkim mieście. Nie ma znaczenia, jak wiele ma metrów, w którym miejscu się znajduje i na którym jest piętrze, to jakiego rodzaju mamy do niego stosunek, pokazuje, jakie żywimy do niego uczucia.
Co należy wiedzieć przed zaprojektowaniem domu
Z tym oczywiście bywa różnorodnie, bo niektóre osoby nigdy niekupią własnego domu, a całe życie będą wynajmować pokoje. Tego typu osoby mogą mieć kłopot z nazywaniem takiego miejsca jako swoje domostwo, no chyba, że trwa to już bardzo długi czas, kilka lat. W każdym domu jest zupełnie inny klimat, a to jakie jest to miejsce jest zależne od tego, jak je urządzimy, jaka będzie panowała tam atmosfera.
Dom tworzą nasze emocje, tworzy go nasz charakter, dzięki czemu każdy jest inny, jedyny w swoim rodzaju.

W domu, gdzie wyczuwalna jest dobra atmosfera bardzo przyjemnie się przebywa, nie ma wrażenia, że panują tam złe emocje, domownicy więc żyją zgodnie i każdy z nich ma swoje miejsce, jakie najbardziej preferuje. Dużo też zależne jest od wystroju, ponieważ i ono wpływa na to, jak wygląda mieszkanie i w jaki sposób jesteśmy w stanie je zdefiniować.