Podstawowe informacje o zasadach użytkowania wykładzin i dywanów w placówkach edukacyjnych.

W edukacyjnych placówkach ogromnie ważną rolę spełniają właściwie przygotowane podłogi. Będzie to szczególnie dotyczyło przedszkoli i żłobków, w których dzieci wiele czasu przebywają na kolanach.

dywany do przedszkola z atestem

Autor: Kamil79
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz analogicznie będzie również w świetlicach szkolnych i salach dla młodszych klas. We wszystkich tych przypadkach należy przypilnować tego, aby na podłogach znalazło się coś ciepłego, najlepiej jakaś wykładzina albo dywan. Dzięki temu będzie dostatecznie ciepło i wygodnie, aby dało się tam siedzieć nawet pół dnia. Rzecz jasna pod warunkiem że się wybierze odpowiednie podłoże, jakie nie tylko wytrzyma intensywne używanie, lecz również będzie spełniać wymagane atesty. Dywan – przeczytaj więcej tutaj – do szkoły musi posiadać odpowiednie parametry, z tego też powodu wybierać go trzeba wśród produktów do takich celów przeznaczonych.
dywan do szkoły

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim dywany – informacje – do placówek edukacyjnych charakteryzować się muszą podwyższoną wytrzymałością na zabrudzenia i użytkowanie, a jednocześnie być łatwe do czyszczenia. Istotna także będzie kolorystyka, w przypadku szkół powinna być raczej stonowana, aby nie rozpraszać uczniów, zaś w przedszkolach można zaszaleć nieco z motywami i wzorami. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wykładziny i dywany powinny być zgodne z wymaganiami prawnymi.

Przede wszystkim więc dywany do przedszkola z atestem spełniać muszą wszystkie unijne normy, a dodatkowo mieć odporność na działanie ognia. To jest ogromnie ważne, gdyż podczas pożaru dywan nie może się palić ani też emitować żadnych szkodliwych substancji.