Która podłoga będzie najlepsza do Twojego pokoju dziennego?

Mnóstwo polskich rodzin stoi na progu istotnej decyzji – dobór podłogi do pokoju dziennego. Panele podłogowe, drewniany parkiet, a może kafelki?
Odpowiednio dopasowany surowiec na posadzkę w salonie zapewnia wiele lat zadowolenia.

Niewłaściwa decyzja natomiast może odbijać się czkawką przez wiele lat. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeżeli idzie o podłogę w salonie, jednakże nie tylko, są (na stronie- zalecamy tą stronę). Podstawowym składnikiem decydującym o takim wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku osiągalne są panele w cenie wręcz 17zł za metr kwadratowy – . Na ogół jest to deska warstwowa. Średniej jakości panele kosztują dwudziestu do trzydziestu zł, z kolei najbardziej luksusowe marki takie oscylują w granicach 100 zł za metr kwadratowy. Istotne w przypadku paneli podłogowych jest też to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co z pewnością redukuje koszta. Większość osób decydujących się na panele – adres tej strony – czyni to dokładnie z tego powodu – ażeby zaoszczędzić na montażu. W przypadku innych podejść, tj. chociażby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w pokoju dziennym musimy czasem bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie generują takich sumptów jeśli postawimy na samodzielny montaż. Jeżeli jednak zamyślamy korzystać z usług fachowca, będzie trzeba ponieść większe wydatki – patrz.
jasny salon

Urządzenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Deska lita, a więc droga ekskluzywność. Wiele osób uważa, że dopiero posiadając w domku parkiet można mówić o drewnianej posadzce – to nieprawda.

Panele podłogowe są również w większości wypadków w 100% zrealizowane z surowców drzewnych, jednakże różnica dzieląca je od parkietu jest ogromna. Tak samo duża dysproporcja będzie w cenie. Za średniej klasy dębowy parkiet uiścicie od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu zł za metr .