Co jest korzystniejsze na podłogę? Panele czy parkiet? Jakiego rodzaju rozwiązanie będzie bardziej odpowiednie?

Wybranie najlepszej podłogi jest bardzo ważny, gdyż przeważnie inwestujemy w nią na bardzo długi czas, planujemy, żeby była solidna i wytrzymała na różnorakie czynniki.

budynek - fotka

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru jest wiele rodzajów, my zaś w dzisiejszym wpisie skupimy się na dwóch typach: pakiecie i panelach.
Parkiet możemy układać w różnorakie wzory, na przykład w jodełkę. Odpowiednio konserwowany parkiet – parkiety dębowe z Hajnowki – jest w stanie wytrzymać naprawdę długo, najbardziej profesjonalne jak parkiet Hajnówka nawet pięćdziesiąt lat. Mamy do wyboru różne typy, takie jak parkiet przemysłowy, który jest złożony z wąskich deszczułek litego drewna, są układane na sztorc. Dzięki nim mamy gwarancja bardzo trwałej i solidnej posadzki, która jest nawet trwalsza od standardowego parkietu. – czytaj- zajrzyj koniecznie – najbardziej korzystnie wykończyć lakierami nawierzchniowymi.
Mogą być to rozpuszczalnikowe lub wodorozcieńczalne. Pierwsze są naprawdę wytrzymałe na ścieranie, jednakowoż jak je wykorzystujemy powstają naprawdę szkodliwe opary. Kolejne ich nie wydzielają, lecz jednak słabiej ochraniają powierzchnię. Z czego zbudowany jest parkiet? Z różnorakich odmian drzew, lecz w ostatnim czasie coraz bardziej popularna jest deska jesionowa. Kolejnym pomysłem są panele drewniane, które złożone są z 3 warstw.
Tytan Hydro 2K

Autor: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
Wierzchnia pokryta jest paroma warstwami lakieru, ponadto utwardzana promieniami UV. Dodatkowo możemy również odnaleźć panele pokryte woskiem, olejem albo nawet postarzane.

Rdzeń panelu wykonany jest z listewek, może być także jednakże wykonana z płyty HDF. Spodnia zaś to sklejka. Tego rodzaju budowa sprawia, że panele są naprawdę wytrzymałe oraz stabilne, możemy więc je nawet ułożyć na ogrzewanie podłogowe.