Którą dachówkę wybrać?

Dachówka to dosyć popularny typ pokrycia dachowego. Duży wybór kolorów a także kształtów powoduje, iż możemy dowolnie zaaranżować dach, bez względu od wybranego stylu .

stadion

Autor: Juicy Marketing Sp.J.
Źródło: Juicy Marketing Sp.J.
Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, stawiając na pokrycie dachu przy pomocy dachówki a także jakie są różnice pomiędzy sprzedawanymi dachówkami. Którą kupić dachówkę ceramiczną czy też betonową? Nowoczesna technologia coraz bardziej niweluje różnice pomiędzy dachówkami betonowymi i ceramicznymi. Nie jest prawdziwością, że dachówki betonowe są mniej wytrzymałe i bardziej podatne na poplamienia niż ceramiczne – jeżeli porównujemy Produkty od renomowanego fabrykanta. Podstawowe różnice dotyczą designu dachówek.inne wątki tu (https://anplast.pl/)Kiedy porównamy obydwie dachówki z bliska, zobaczymy, iż ceramiczna dachówka ma gładką nawierzchnię. Wizualne różnice pomiędzy nimi widać również na gotowym dachu, ponieważ przeważnie dachówki ceramiczne mają na przykład trochę inne gąsiory.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę ogrodzenia panelowe, na której zgłębisz pokrewne kwestie.

Kolejną kwestią jest kolorystyka – jeśli zdecydujemy się na dachówkę ceramiczną, będziemy mogli wybierać z o wiele szerszej gamy kolorystycznej. Jeśli zaś chodzi o dachówki z betonu, to dominują kolory klasyczne: grafity, ceglane odcienie. Jeżeli postawimy na wyszukany kolor pokrycia, przykładowo niebieski, to pośród dachówek z betonu będzie nam trudno tenże znaleźć.

Na korzyść dachówek z betonu przemawia fakt, że zapewniają troszeczkę lepszą akustyczną izolację, i są bardziej „eko” niż te ceramiczne. Ten ostatni aspekt ma też wpływ na mniejsze ceny dachówki betonowej, co w dobie oszczędności, najczęściej przemawia do inwestorów.