Domowa biblioteka i metody na jej aranżację

Szczęściarze mający własny dom i także posiadający dużego księgozbioru, mają możliwość pozwolić sobie na luksus posiadania domowej biblioteczki. Może być ona oddzielne pomieszczenie zapełnioną publikacjami książkowymi. Gabinet ten może także stanowić domowe biuro – miejsce do aktywności zawodowej z biurkiem i laptopem.

biblioteczka w domu

Autor: Seward Construction CO
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędnymi meblami w tym izbie będą szafki. Posiadamy sporą dowolność w wyborze – dobrym rozwiązaniem są regały stojące. Mądrym rozwiązaniem może być tu sprawienie przeszklonych książkowych gablot – zniwelujemy nadmierne zbytniego brudzenia się. Koniecznie powinniśmy spojrzeć na to, czy szafki mają regulowaną wysokość – tomy bywają różne, od dużych, albumowych formatów po publikacje wręcz kieszonkowe. Kolejna opcja do rozpatrzenia to półki wiszące – trzeba jednak tu pamiętać, że publikacje są dużo ważą, i trzeba znaleźć modele które taki duży obciążenie zniosą, nie wspominając już o mocnym przymocowaniu do ściany. Trzeba pomyśleć także nad rozmieszczeniem regałów – czy będą stały jedynie wzdłuż ścian, czy może także zajmą część pokoju, tworząc osobny zespół korytarzy. Tak niewiele i biblioteka w domu gotowa.

biblioteka w domu

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com

W rogu pokoju polecamy postawić narożne biurko z wygodnym krzesłem, będzie ono tworzyło miejsce pracy domowników. Optymalnie je dobrać kolorystycznie i stylistycznie do regałów książkowych.

Czy zainteresowała Cię treść tej strony? Chcesz zgłębić więcej informacji? To, odszukaj stronę (http://alglas.pl/), która dostarczy Ci dużo interesujących faktów.

Oprócz tego powinniśmy zadbać o wygodne siedzisko, przy którym stanie niewielki stolik kawowy i wysoka, stojąca lampa. Będzie to idealne miejsce do czytania i relaksu. Pomocny będzie również mały radioodbiornik bądź odtwarzacz muzyki.

Gdy dysponujemy sporym księgozbiorem, ale nie posiadamy możliwości zagospodarowania nań osobnego pomieszczenia pozostaje nam, by w każdym z pokoi witryna – dobrym opcja są regały o podwójnej głębokości – dostaniemy wtedy dodatkową przestrzeń na książki, które można ustawić w dwóch rzędach.