Szerokie użycie cegły klinkierowej

Wizerunek domu jest odzwierciedleniem gustu, stylu i upodobań właścicieli. Sąsiedztwo domu, jak i wystrój wnętrz powinny radować oko i gwarantować wrażenie luksusu przez długie lata.

Cegła klinkierowa jest naturalnym wyrobem powstającym z mieszanki gliny i piasku. Po wyrobieniu i uformowaniu wypala się je w temperaturze ponad 1000°C. Dzięki swoim wartościom odnalazła szerokie przeznaczenie w budownictwie. Aktualnie jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów, z jakiego powstają piękne fasady budowli przeróżnych instytucji, obiektów kultowych, firm, a również coraz to częściej domów prywatnych. Powstają z niej również detale architektoniczne, kominki i mnóstwo różnych elementów.
Dom modułowy

Autor: Tektum
Źródło: Tektum

Stosowanie cegły klinkierowej przy elewacji sprawia że budynek tworzy harmonijną całość. Cegła klinkierowa Terca to oryginalny format, również (warte przeczytania) faktura. Te cegły przydają oryginalności elewacji. Cegły Terca to rewolucja w ofercie klinkierowych elewacji pod względem estetyki, lecz techniczne cechy elewacji, jak solidność, czy długowieczność wynikają ze stałych cech surowca każdych ceramicznych wyrobów producenta.

Jeśli chciałbyś zobaczyć omawiane zagadnienie również pod innym kątem i poszukujesz podobnych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści (https://www.textura.net.pl/).

Naturalny materiał zapewnia niską nasiąkliwość, oraz wysoką mrozoodporność klinkieru. Ten ceramiczny produkt wytrzymały jest również na ogień, korozję biologiczną i chemiczną.

Poza tym cegły klinkierowe to gwarancja wytrzymałości koloru przez długie lata dzięki naturalnym cechom gliny osiągniętym i utrwalonym w trakcie wypału, nie płowieją pod wpływem działalności promieni UV. Odpowiednio sporządzona fasada z klinkieru nie potrzebuje również praktycznie jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych.