Dlaczego dobrze jest wybrać cegłę do salonu? Jak taka cegła się prezentuje?

Cegła w salonie staje się bardzo popularna, bardzo często wykorzystywana w sporej ilości domów. Taka cegła na ścianie wygląda doskonale, nadaje niesamowity nastrój, a salon dostajecharakteru pokoju reprezentacyjnego.

Funkcjonalny pokój dziecka

Autor: Moll
Źródło: Moll
Cegła w salonie to może być zwykły mur, jaki odkryliśmy podczas remontu. Taka stara cegła znajdowana jest najczęściej w czasie przebudowywania mieszkań w przedwojennych kamienicach. Pcegła (www.olszewscy.org.pl/realizacje.htmlbudownictwie to ten wynik uzyskamy z pomocą cienkich płytek, jakie przyklejamy do ściany identycznie jak płytki gresowe.
mieszkanie - kadr

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Takowa cegła ozdobna w formie płytek będzie mieć wielkość normalne cegły, może też tworzyć większej wielkości moduły, jakie z większą prędkością i prościej układa się. Nie wymaga impregnacji, więc roboty jest tutaj mniej. Trzeba jednakże pamiętać, że czerwony kolor cegły nie zawsze będzie właściwy. Ten mur bowiem być może dość sporo zmniejszyć salon na pierwszy rzut oka, a więc jak chcemy czerwoną cegłę w niewielkim wnętrzu, to wykonajmy ją jedynie na małym kawałku ściany.
projekt

Autor: Unicon
Źródło: Myin.pl
Przykładowo może pełnić funkcję ekranu w aneksie wypoczynkowym. Po prostu pomalujemy cegłę na kolor biały, aby stworzyła nam interesującą fakturę oraz nie zdominowała wnętrza. Możemy skorzystać z innych barw, ponieważ dość cenione są także cegły czarne oraz szare. Szczególnie drugi przypadek, jaki da się zastosować w różnych odcieniach.

W sporej wielkości salonie tak pomalowana cegła jest idealnym tłem dla mebli, jednakże również szczegółów w mocnych barwach. Taka ściana w salonie zaprezentuje się bardziej efektywnie, jak zestawi się ją z czystą białą powierzchnią.