Do niedawna jeszcze możliwość wyposażenia swojego wnętrza była mocno zawężona

Do niedawna jeszcze możliwość urządzenia swojego wnętrza była dość mocno ograniczona dostępną ilością kolorów i wzorów farb lub tapet. Lecz rozwój technik fotograficznych sprawił, że bardzo uległo to zmianie, i w zasadzie można obecnie na ścianach nakleić dowolne zdjęcie czy rysunek, a umożliwiają to fototapety.

Fototapeta na wymiar

Autor: www.przyklejkopety.com.pl
Źródło: www.przyklejkopety.com.pl
Robi się je na bazie tradycyjnych tapet, które można bez przerwy zakupić w sklepach, jednak podstawową różnicą jest to, że na fototapetach wydrukować można każdy motyw. Czy będzie to scena z wakacji, czy ulubiona fotografia kota, nie ma w zasadzie żadnych ograniczeń. Starczy przesłać fotografię w postaci cyfrowej, określić wymiary i po kilku dniach można przyklejać gotową tapetę.

Oczywiście należy przypilnować jakości ujęcia, najlepiej jak by było robione z odpowiednią rozdzielczością, ale większość obecnych aparatów doskonale daje sobie z tym radę. Jeśli ujęcie będzie słabszej jakości, to także problemu nie będzie, w dobrej firmie pracownicy raczej powinni dać sobie radę z jego odpowiednim przygotowaniem. Rzecz jasna jeżeli ktoś swojego zdjęcia nie dostarczy, to może skorzystać z dostępnych, wykonanych przez profesjonalnych fotografów, których katalog raczej posiada każda porządna firma.

Kolejnym plusem tej nowinki dekoratorskiej jest to, że zdecydowana większość firm może przygotować fototapety na wymiar jak twoje fototapety, właśnie takie jakie będzie potrzebował klient. Zdjęcie jest wtedy dokładnie kadrowane i nanoszone na paskach tapety, jakie później przesyła się odbiorcy. W jego gestii leży wtedy przyklejenie otrzymanej fototapety na powierzchni ściany, ale choć trochę zorientowana w pracach domowych z pewnością da sobie z tym radę.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to do zweryfikowania mamy nowe wątki na stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Razem z gotową tapetą otrzymuje się dokładną instrukcję, w jaki sposób przygotować ścianę, który klej – (klej poliuretanowy) zastosować i wreszcie w jaki sposób przykleić gotową tapetę. Do trudnych to nie należy, a daje wspaniałe rezultaty, o czym przekonuje się coraz więcej chętnych. Oczywiście możliwości cyfrowego druku na samych tapetach się nie skończyły, tak naprawdę na wszystkim obecnie można wydrukować swoje zdjęcie, czy będą to kubki, koszulki czy też naklejki dla dzieci.