Zaprojektowanie przedpokoju – ciekawe wskazówki

Najważniejszym węzłem komunikacyjnym każdego apartamentu czy też mieszkania jest przedpokój – łącznik między wszystkimi pokojami. Przy planowaniu projektowania przestrzennego przedpokoju powinno się pamiętać, że spełnia funkcję komunikacyjną. Stanowi miejsce w centrum mieszkania w której krzyżują się drogi wszystkich domowników. Z tego powodu musi stanowić to ogromnie dobrze umeblowana przestrzeń.

niewielki przedpokój

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżując korytarz pamiętajmy, że ma on mieć zastosowanie przede wszystkim służące trzymaniu wierzchnich elementów garderoby – katan, płaszczy oraz obuwia zmiennego. Wyśmienitym pomysłem będą stojaki na których pozostawimy ubiór wierzchnie, wspólnie z szafką na buty, która u góry będzie miała pożyteczne siedzenie. Równocześnie spełni wtedy miała funkcję pufy na jakiej można siąść by łatwo założyć buty. W zależności od momentu i pogody zalecamy zaopatrzyć się w ociekacz na buty, i chodnik do wytarcia obuwia z ubrudzeń spodów. W narożniku proponujemy postawić stojak – https://stojakireklamowe.pl/ – na parasole.

przedpokój do aranżacji

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Tyle z najbardziej istotnego wyposażenia. Od dłuższego czasu w Polsce panuje moda na zabudowywanie jednej ze ścian szafą z przesuwnymi drzwiami. Jest to odpowiednie rozwiązanie szczególnie, gdy mamy do czynienia z bardzo małymi mieszkaniami – szafa staje się wtedy garderobą i chowamy do niej wszystkie części stroju, choć na jednej z półek, czy na jednym z drążków możemy przeznaczyć na stroje na dwór. Pomysł na aranżację przedpokoju to nie taka trudna sprawa, a jednak przynosi świetne efekty.

Jako, że w przedpokoju zwyczajowo nie ma dostępu do słońca, dobrze jest pomalować go w jasnych, słonecznych kolorach. Zarówno podłoga jak i ściany powinny być wykończone materiałami, które łatwo utrzymać w czystości. Dobrym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi płytkami zaraz przy wejściu do mieszkania – unikniemy problemów z panelami.więcej informacji notabene sklep notabene sklepŚciany dobrze jest pomalować farbą, którą można myć – szczególnie, gdy mamy dzieci – prosto będzie można usunąć zabrudzenia.