Jak kupić mieszkanie bądź dom? – informator

Odnalazłeś dom lub mieszkanie swoich marzeń na rynku wtórnym? Radzimy, na co warto zwrócić uwagę jeszcze przed kupnem, ażeby później nie żałować, i jak dopiąć wszelkich formalności.

Zacznij od obadania internetu, wbijając w przeszukiwarkę dla przykładu: domy Bydgoszcz. Następnie obejrzyj dom „na żywo”. Przed kupnem domu lub mieszkania warto przeznaczyć troszkę czasu na sprawdzenie jego stanu prawnego. Pozwoli nam to uniknąć ewentualnych nieprzyjemności a także kłopotów. Koniecznie skontroluj księgę wieczystą – nawet jeśli sprzedający przedstawi nam wypis z księgi, powinniśmy osobiście obadać ją w Wydziale Ksiąg Wieczystych Rejonowego Sądu. Z niej możemy dowiedzieć się kto jest właścicielem nieruchomości, jak też czy posiadłość nie jest zadłużona albo obarczona hipoteką.
ceny

Autor: LARS
Źródło: LARS
domy bydgoszcz

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Zanim poczniemy załatwiać jakiekolwiek formalności oraz ubiegać się o kredyt w banku, trzeba gruntownie obejrzeć domek, który chcemy kupić. Kiedy w pobliżu znajdują się pola, lasy i łąki, trzeba również zbadać stan zagospodarowania przestrzennego. Może tak być, iż w przyszłości, w miejsce uroczej okolicy, będziemy mieć w sąsiedztwie problematyczny węzeł komunikacyjny czy też piaskarnię. A to o wiele zmniejsza wartość domu.

Spodobał Ci się nasz artykuł? Więc czytaj to mieszkania na sprzedaż nad morzem zachodniopomorskie, na co masz chęć na kolejnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie opracowaliśmy.

Bardzo istotny jest stan techniczny budynku. Jeśli nie znamy się dobrze na technologii stawiania domów, warto na pierwszy rekonesans wyruszyć z zaufanym fachowcem, na którego opinii możesz polegać.

Kupując budynek na rynku wtórnym powinniśmy liczyć się z tym, iż budynek nosi ślady eksploatacji bądź wymaga renowacji. Domki na rynku pierwotnym, zwłaszcza te w stanie surowym, musimy będzie wykończyć, a to również wiąże się z dodatkowymi nakładami pieniężnymi.