Jak wyekwipować hurtownię z owocami?

Hurtownie z owocami trudnią się dystrybucją jarzyn i owoców przez cały rok. W związku z czym niesłychanie istotną rolę odgrywa tu tak odpowiedni transport produktów, jak również sposób ich przechowywania, jaki umożliwi zachowanie ich w świeżości poprzez długi czas.
Jak zatem powinna być wyposażona hurtownia owoców i warzyw? Najistotniejszym elementem, jeżeli idzie o wyekwipowanie hurtowni owoców będzie zapewnienie środków pozwalających na przechowywanie produktów, czyli sprzętu zapewniającego obniżenie temperatury.

Skandynawia

Autor: Christoph Strässler
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należałoby tutaj wskazać na takie rozwiązania jak: chłodnicze agregat – zobacz więcej o agregatach, urządzenia nadmuchowe, śluzy (pomieszczenie uniemożliwiające nagłe zmiany temperatury). Za najpowszechniejsze wyjście powinno się uznać chłodnicze komory wyposażone w stosowne chłodnicze (dodatkowe informacje montaż klimatyzacji warszawa) agregaty. Takie komory pozwalają na ustawienie opcjonalnej temperatury oraz tym samym zapewniają wysoką jakość, jeżeli chodzi o warunki składowania. W takowych wnętrzach składowane mogą być nawet bardzo wymagające gatunki owoców, co umożliwia handel egzotycznymi produktami.
Mówiąc o wyposażaniu hurtowni należy również powiedzieć o podejściach pozwalających na składowanie produktów oraz przygotowanie ich do sprzedaży. Z pewnością konieczny będzie tutaj wybór przydatnych regałów wykorzystywanych na magazynie.

Do przechowywania owoców zaleca się regały metalowe, które jednocześnie są nadzwyczaj solidne i wytrzymałe na duże obciążenia. Jednocześnie tego typu regały będą łatwe do utrzymania w czystości. Hurtownię tego typu trzeba także wyekwipować w wózki transportowe.