Kilka zdań o tym, jak sprawić, by nasze lokum było jasne

Zwykle, kiedy kupujemy mieszkanie lub stawiamy dom, myślimy o ilości pokoi czy funkcjonalności kuchni. Istotna jest dla nas również obecność spiżarni oraz windy.

Widoki w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Sporadycznie dumamy o oknach, a to poważny błąd.
Wchodząc do mieszkania, które pragniemy kupić, z reguły nie myślimy o tym, czy jest ono jasne. W pustych pokojach i przy wybielonych ścianach zwykle wydaje się być stosunkowo jasno.

Masz ochotę czytać dalej ciekawą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj hanomag części na następnej stronie.

Dopiero po pomalowaniu pokoi oraz wstawieniu mebli może okazać się, że nasze mieszkanie jest dosyć ciemne. Może być kilka powodów tego stanu, na które nie mamy jakiegokolwiek wpływu. Przykładowo nasze okna mogą wychodzić na północ lub pod domem może rosnąć duże drzewo. Jednak to nie koniec świata. Musimy tylko zastanowić się nad tym, jak można zaprosić światło do naszego mieszkania. W tej sytuacji zawsze warto upiększyć okna czymś innym niż zasłony. Są one zazwyczaj przyciężkawe i sprawiają ponure wrażenie. A tego byśmy za żadne skarby nie chcieli. Możemy kupić ładne oraz cienkie firanki, które będą ochraniać naszą prywatność, ale przepuszczać także sporą ilość promieni słonecznych. Trafiona dekoracja okien sprawi, że w pokojach będzie przytulniej. Pamiętajmy też o tym, że okna nie powinny być przysłonięte żadnymi kwiatami.

Jeśli nasze mieszkanie jest doprawdy mroczne, to powinniśmy także pomyśleć o kupnie luster lub przykładowo kryształowych lamp. Dzięki rozpraszanemu przez nie światłu, będzie zdawało się nam, że w pokoju jest widniej. Istnieją różne triki designu wnętrz oraz okien. Powinniśmy o tym poczytać w sieci.