O czym powinniśmy pamiętać ocieplając poddasze oraz który surowiec dobrać?

W sztuce konstrukcyjnej to poddasze jest wyjątkowo podatne na błędy wykonania. Wystarczyłoby jedynie wykorzystanie niepoprawnego systemu powłok izolujących, by narażać poddasze na rozwój grzybów i zbutwienie więźby dachowej.
Aby ustrzec się przed drogą wymianą ocieplenia takiego elementu budynku jednorodzinnego, warto zorientować się jak wykonać Ocieplenie poddasza i jaki materiał do tego wybrać.

jak wykonać ocieplenie poddasza

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
Takie ocieplenie możemy wykonać sami, lecz lepiej jest przekazać tę pracę profesjonalnej firmie budowlanej. Dobierając materiał do docieplenia poddasza, powinniśmy pamiętać, że będzie on wpychany w drewnianą konstrukcję dachu. Dlatego też warto upewnić się, że tego typu materiał będzie w stanie je wszystkie dokładnie uzupełnić i czy też płyty będą ściśle do siebie przylegały. Jeśli materiał nie spełnia wszystkich oczekiwań skuteczność sporządzonego ocieplenia będzie o wiele niższa. Dowolna przerwa w izolacji stanie się mostkiem termicznym. To tamtędy będzie uciekać ciepło. Twardą izolacją trudniej jest uzupełnić przestrzeń między krokwiami i niełatwo jest także docisnąć płyty.
Kiedy inwestujemy w doskonałe ocieplenie (więcejo tym- http://olszewscy.org.pl/) poddasza, warto wybrać nie tylko sprawdzony materiał, ale i grubszą powłokę izolacji. Proponowana grubość ocieplenia poddasza to 25-30 centymetrów. Za idealne wyjście docieplenia poddaszy użytkowych przyjmuje się teraz dwuwarstwowe podbicie z wełny mineralnej lub piankę izolacyjną. Stosując ten surowiec otrzymujemy niezwykle energooszczędne poddasze skutecznie zabezpieczone przed utratą ciepła.

Poprawne ocieplenie poddasza oprócz skutecznej osłony cieplnej, zapewnia również wytłumienie dźwięków. Efektywnie wycisza wszystkie głośne odgłosy pochodzące z dworu, np. dźwięk uderzającego o parapet deszczu.