Z jaką czynnością powinno kojarzyć się słowo zrywka?

Przewóz towarów mało której osobie wiąże się z tego typu wyrazem jak zrywka. To błąd, ponieważ nie jest to nic odmiennego niż transport drzewa z lasu. Do takiej czynności wykorzystuje się m.

in. bardzo mocne oraz solidne łańcuchy, które mogą być wytwarzane w kilku różnych klasach wytrzymałości.
łańcuch zrywkowy

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl
Przykładowo łańcuch (zawiesia łańcuchowe) zrywkowy w klasie 08 mógłby wytrzymać siłę naciągu rzędu 90kN. Poza tym łańcuch zrywkowy posiada odmienne właściwości, przykładowo moc uciągu. W przypadku klasy 8 może być to 45kN. Taki produkt proponowany jest w różnych kolorach, które zezwalają robotnikom na szybkie rozpoznanie parametrów konkretnego łańcucha.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to w najnowszym tekście (http://www.mega-pol.com/6,13,wyburzenia.html) także przeczytasz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc tu!

Towar taki posiada przekrój kwadratowy, jaki uniemożliwia jego ześlizgiwanie się z kłody drewna. Taki łańcuch jest po jednej stronie zakończony specjalnym hakiem, którego budowa zapewnia pewny i stabilny chwyt. Drugi koniec takiego produktu zwieńczony jest tzw. szpilką, która ułatwia przewleczenie łańcucha pod kłodą drewna. Przykładowy towar w klasie 8 ma grubość 8 milimetrów.

Kwadratowy przekrój oznacza w praktyce bardzo trwały chwyt, zatem bezpieczne zamocowanie drewna, niezwykle dużą wytrzymałość na przetarcia czy przecięcia. Oczywiście zakupując tego typu łańcuch, należy mieć pewność, czy ma on odpowiednie zaświadczenia, w tym np. CE. Produkt oferowany jest w różnych długościach, np. 2 czy też 10 metrów. W komplecie z łańcuchem wytwórca przekazuje także instrukcję obsługi takiego towaru.

Jest on dostępny w jakimkolwiek sklepie z towarami metalowymi lub w internecie. Jego cena jest uzależniona od szczegółowych parametrów oraz wynosi ok. 100 złotych za odcinek posiadający 2 metry.