Jakie zalety płyną z ocieplania poddasza za pomocą pianki?

Dla każdego, kto ma dom wolnostojący jest oczywiste, że największa ilość ciepła z domu wydostaje się przez jego dach. Z tego też powodu w przemyśle budowlanym wykorzystuje się docieplania dachów i wykonuje się to przykładowo przy pomocy waty lub styropianu.

Obecnie jednak istnieje dodatkowa bardzo niezawodna metoda.

Chodzi o ocieplanie dachu pianką poliuretanową. Warstwę pianki nakłada się metodą natryskową i w taki sposób uzyskuje się w najwyższym stopniu szczelną formę izolacji dachu. Jest to na tyle niezawodna metoda, że pozwala na osiągnięcie nawet o 80% bardziej dogodnej otuliny termicznej w porównaniu do wykonania izolacji z innych surowców. A dobra izolacja dotyczy nie tylko temperatury, lecz także akustyki. Jeśli mamy budynek na obrzeżach większego miasta, to tego typu izolacja uchroni nas przed jego hałasem. Wracając jednak do osłony termicznej, należałoby dodać, że funkcjonuje ona w dwie strony. Inaczej mówiąc w lecie nie zezwala wydobyć się na zewnątrz chłodnemu powietrzu z domu, natomiast w okresie zimowym zachowuje ciepło w środku domu.
ocieplanie dachu pianką

Autor: Comrade Foot
Źródło: http://www.flickr.com
Może się zdawać, że ocieplanie dachu pianką jest wyjściem kosztownym, jednak trzeba traktować to jako lokatę kapitału. Dwa razy większy koszt zwraca się potem wielokrotnie w postaci oszczędności na m.in. ogrzewaniu domu. Kolejną zaletą jest znacznie przyspieszony czas wykonania tego docieplenia.

Jest on nawet pięciokrotnie szybszy niż w razie wykorzystania odmiennego rodzaju surowców.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę (http://www.megastyro.pl/eps-200-036.html), która posiada wciągające informacje na omawiany wątek – będą one na pewno godne uwagi.

Jeszcze innym argumentem przekonującym za wykorzystaniem tej metody jest to, że taka pianka jest materiałem niepalnym.